Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2319
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sałatka zamiast zasmażki

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 19 marca 2010, 11:39
Aktualizacja: 14:05
Autor: Sven
Jurorzy nie mieli łatwego zadania w wyłonieniu zwycięzców
Fot. Sven
W Ośrodku Społeczno Kulturalnym na Podzamczu rozstrzygnięty został konkurs o tytuł „Mistrza sałatki”.

21 uczestników zaprezentowało swoje talenty kulinarne oraz poczucie estetyki. Liczył się bowiem nie tylko smak, ale także sposób podania i wygląd. Przeważały sałatki warzywne, często goszczące na naszych stołach. Nie zabrakło jednak sałatek owocowych i rybnych.

Bardzo zachęcająco wyglądały stoły zastawione naczyniami pełnymi sałatek. Dekoracji dopełniały akcenty wielkanocne i wiosenne w postaci jajek, kurczaczków, kwiatów, a nawet pluszowego baranka. Rangi konkursowi dodali nie tylko znani w mieście sponsorzy, ale także kilkuosobowe jury, w skład którego weszły również panie, które zawodowo zajmują się gastronomią. Na pewno sporym wyzwaniem dla komisji sędziowskiej była degustacja ponad dwudziestu potraw. W kuluarach rozmawiano między innymi o przepisach, przyprawach i innych tajnikach kuchni.

W końcu ogłoszono wyniki konkursu na „Mistrza sałatki”. Wygrała Ryszarda Truszkowska, która otrzymała nagrodę w postaci kolacji dla 2 osób w restauracji „Maria”. Kolejne miejsce jurorzy przyznali Małgorzacie Sikorskiej, która odebrała mikser wieloczynnościowy. Na najniższym stopniu podium stanęła Dorota Buszewska, która wygrała Bender.
Pozostałe osoby biorące udział w kulinarnej rywalizacji otrzymały okolicznościowe dyplomy i upominki.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group