Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2227
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Samorząd i biznes

Piątek, 20 września 2019, 13:37
Aktualizacja: Sobota, 21 września 2019, 8:50
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Samorząd i biznes
Fot. organizatorzy
Współpraca, wsparcie, dialog, wsłuchiwanie się w potrzeby i oczekiwania – Gmina Szczawno–Zdrój stara się kierować właśnie takimi wyznacznikami w każdej dziedzinie – także jeśli chodzi o przedsiębiorców.

Z myślą o nich już po raz drugi, wspólnie z Petra Consulting, zorganizowana została konferencja „Szczawno-Zdrój przedsiębiorcom”, która odbyła się w czwartek 19 września w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju.

Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk.
Rozmawiano m. in. o wsparciu zewnętrznym dla mikro- i małych przedsiębiorstw, odnawialnych źródłach energii, podnoszeniu kompetencji pracowników, wsparciu szkoleniowym, itd.

Spotkanie poprowadzili: Sylwia Petryna, szefowa Petra Consulting, nota bene przedsiębiorca ze Szczawna-Zdroju, angażująca się w lokalne przedsięwzięcia oraz Łukasz Kurjata, zastępca burmistrza Szczawna-Zdroju.

W otwarciu wydarzenia uczestniczyli także zaproszeni goście: wieloletni wicewojewoda dolnośląski, obecnie Wiceprezes WSSE Invest-Park Kamil Zieliński, Grzegorz Macko – Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Przewodniczący RM w Szczawnie-Zdroju Michał Broda wraz z radnymi, Prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A. Barbara Grzegorczyk i wielu innych.
- Dziękuję i gratuluję władzom Szczawna-Zdroju takiego podejścia do kwestii przedsiębiorczości, zapraszam także firmy do współpracy z WSSE, wiem, że firmy trochę boją się „strefy”, ale my także stawiamy na mikro - i małe przedsiębiorstwa i mamy dla MŚP ciekawa ofertę - podkreślał Kamil Zieliński.

Dziękujemy partnerom wydarzenia:
- Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
- Fundusz Regionu Wałbrzyskiego
- Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

Dziękujemy prelegentom za porcję przydatnych i ważnych informacji
- Bartosz Kotecki - Dyrektor DWUP
- Małgorzata Stankiewicz FWR
- Marek Urbański DARR S.A.
- Adam Daraż Kancelaria Daraż&Wspólnicy
- Bogumił Gwoździk WFOŚiGW
- Jerzy Tutaj
- Chciałbym w imieniu burmistrza Marka Fedoruka ogromnie podziękować za udział w spotkaniu, zwłaszcza przedsiębiorcom, którzy przyjęli nasze zaproszenie, myślę, że takie spotkania służą budowaniu dobrych relacji na linii samorząd-biznes, my ze swojej strony deklarujemy pełne wsparcie dla przedsiębiorczości, która jest ważną dziedziną życia każdej społeczności lokalnej – podsumowuje zastępca burmistrza Łukasz Kurjata.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group