Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 6320
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Samorządowcy idą wspólnie po władzę

Środa, 3 marca 2021, 14:25
Autor: JAZ
Wałbrzych/REGION: Samorządowcy idą wspólnie po władzę
Fot. JAZ
W ostatni poniedziałek kilkudziesięciu samorządowców z Dolnego Śląska powołało do życia nowe stowarzyszenie "Dolny Śląsk – Wspólna Sprawa". W związku z nowym przedsięwzięciem na Placu Magistrackim w Wałbrzychu odbył się briefing prasowy, podczas którego usłyszeliśmy o stowarzyszeniu oraz powodach jego powołania.

W spotkaniu wzięli udział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, burmistrz Lądka Zdroju Roman Kaczmarczyk oraz prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.
- Nie chcemy się na to zgodzić, by wśród nas doszło do podziałów. Są bowiem wśród nas tacy, którzy otrzymali ostatnio środki rządowe. Cieszę się z tego, ale wśród nas samorządowców jest większość, którzy tych pieniędzy nie otrzymali. Chcemy równych praw, równych zasad sprawiedliwości, transparentności. Chcemy o to wspólnie walczyć. Dla samorządowców z całego Dolnego Śląska będziemy walczyć o zasady przydziału i docenienie całego Dolnego Śląska, ale będziemy również walczyć o to, aby samorząd był traktowany równo. Dolny Śląsk jest wyjątkowy, jest magiczny, jest wspaniały i chcemy żeby był doceniany, a nie żeby był karany za to, że się tak rozwija – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

- Wydaje się, że nie ma piękniejszego regionu na świecie niż Dolny Śląsk. Nie przywozimy dzisiaj tutaj żadnych finansowych promes. Przyjeżdżamy tutaj za to z czymś, co jest absolutnie bezcenne. Przyjeżdżamy z pewnymi zasadami, ideami, wartościami. Wokół tej idei wartości zgromadziło się kilkudziesięciu samorządowców z całego Dolnego Śląska. Przedstawiciele regionu wałbrzyskiego, jeleniogórskiego, świdnickiego, Ziemi Kłodzkiej, legnickiego. Wielu prezydentów wzięło udział w spotkaniu założycielskim, wielu kolejnych chce do nas dołączyć. Wspólnie chcemy walczyć o sprawiedliwy samorząd. Samorząd, któremu zostaną stworzone dobre prawne i finansowe warunki do tego, aby można było odpowiadać na potrzeby naszych mieszkańców. Bo my nie dbamy o swój komfort. My chcemy zadbać o komfort naszych mieszkańców. Walczymy o demokratyczny sprawiedliwy podział, tak by można było liczyć na pomoc państwa polskiego nie tylko kiedy jest się przychylnym obecnej władzy - mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

- Żeby być najpiękniejszym regionem, żebyśmy mieli możliwość rozwoju, musimy pozyskiwać środki z Unii Europejskiej, czy też z budżetu państwa. Nie chcemy być traktowani na zasadzie przedmiotowego działania, że przyjeżdża nominat z Warszawy i rozdaje kupony. Rozdaje i mówi, że nie dostaniesz, bo nie jesteś pozytywnie nastawiony do obecnego – dodaje prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

- W Lądku Zdrój bardzo liczymy na to, na odbudowę przyszłości po covidzie. Jeśli chodzi o tego typu inwestycje i przemiany, ale też rozwój naszego województwa, zdecydowanie wpływa PKB naszego kraju. Chciałbym zaznaczyć, że reprezentujemy samorządy nie ze względu na przynależność polityczną, a organizacyjną. Naszym zdaniem to samorządy są największym sukcesem przemian – dodał Roman Kaczmarczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

15
36%
Cieszy
5
12%
Hahaha
3
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
5%
Złości
17
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group