Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 4351
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Scena dla Wałbrzycha

Wtorek, 14 września 2021, 8:18
Aktualizacja: 10:19
Autor: red
Wałbrzych: Scena dla Wałbrzycha
Fot. red
Scena dla Wałbrzycha! Kultura liczy na Twój głos w ramach WBO

Zakup specjalnej, mobilnej sceny to projekt numer 10 w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego. – Mobilna, czyli taka, którą można łatwo transportować, szybko rozłożyć i złożyć, a przede wszystkim postawić nawet na podwórkach – przyznaje Rafał Ślipek, autor projektu. Ze sceny korzystałyby wałbrzyskie instytucje kultury, ale także… i mieszkańcy. Projekt musi zyskać jednak odpowiednie wsparcie, dlatego apelujemy o głosy!

Ogromnych rozmiarów scenę posiadają Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Do jej rozstawienia wymagana jest odpowiednia przestrzeń. Przygotowanie dużej sceny trwa także w czasie, a jej transport to wyzwanie logistyczne.

Mobilna scena to łatwy transport, łatwy montaż i możliwość wjazdu niemal do każdej przestrzeni miejskiej. Przygotowanie takiej sceny możliwe jest nawet w kilkanaście minut.

- Wałbrzyski Ośrodek Kultury, inne instytucje miejskie, ale także Rady Wspólnot Samorządowych czy mieszkańcy, organizatorzy różnych wydarzeń w Wałbrzychu będą mogli korzystać z takiej sceny – przyznaje Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Projekt numer 10 „Scena dla Wałbrzycha” to jednak nie tylko sama scena, ale także pełne jej wyposażenie.

- To nie będzie tylko scena instytucji kultury. To będzie scena wszystkich, którzy chcą organizować wydarzenia dla mieszkańców – dodaje dyrektor WOK.

Do tej pory, na małe, kameralne wydarzenia miejskie instytucje czy sami mieszkańcy Wałbrzycha muszą wynajmować sprzęt. Po zakupie sceny mobilnej takiej konieczności nie byłoby.

- Po zakupie sceny koszty organizacji takich wydarzeń byłyby ograniczone do minimum. Nie byłoby kosztów wynajmu, a jedynie koszty związane z zatrudnieniem pracowników obsługujących rozłożenie sceny i transport, ale trzeba zagłosować, żeby mieć taką scenę – dodaje Buzarewicz.

Głosowanie w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego trwa do 30 września. Projekt „Scena dla Wałbrzycha” to projekt numer 10. Głosować na wbo.walbrzych.eu może każdy mieszkaniec Wałbrzycha, który ukończył 14 lat. Można oddać tylko jeden głos na wybrany projekt.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
3
50%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group