Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2685
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Ścieżka w Mniszym Lesie i Polana Oddechowa w Jedlinie

Piątek, 13 października 2017, 9:13
Aktualizacja: 9:56
Autor: Robert Bajek
REGION, Jedlina-Zdrój: Ścieżka w Mniszym Lesie i Polana Oddechowa w Jedlinie
Fot. Robert Bajek
Otwarty wczoraj plac zabaw i mini siłownia terenowa to nie jedyne inwestycje w Jedlinie–Zdroju. W ramach dotacji ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego zagospodarowany został również teren Mniszego Lasu, gdzie powstały ścieżki spacerowe i dwie polany: Słoneczna i Oddechowa.

Środki na obie inwestycje w 75 procentach pochodziły z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Gmina Jedlina-Zdrój otrzymała pomoc finansową na realizację zadań własnych w wysokości 150 000 złotych w ramach otwartego konkursu pn. „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2017”. Projekt zagospodarowania terenu Mniszego Lasu wraz z Polaną Oddechową obejmował poprawę ścieżek spacerowych i biegowych, oraz tras podejściowych dla kuracjuszy z problemami kardiologicznymi, nasadzenia roślin, które nie wymagają nadmiernej pielęgnacji, utworzenie wielofunkcyjnej powierzchni trawnikowej na terenie Polany Oddechowej z miejscami przeznaczonymi do aktywnego i biernego odpoczynku, relaksu i medytacji, oraz stworzenie na trasach tzw. „gniazd” - miejsc do siedzenia i relaksu, które dodatkowo mogą być wykorzystywane do zajęć z jogi czy stretchingu.

- To jest drugie zadanie na które otrzymaliśmy dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Rozwoju. Udało nam się zrealizować element naszych parków, gdzie przebiegają ścieżki do uprawiania różnego rodzaju aktywności. Między innymi zrewitalizowaliśmy Aleję Brzozową z dwiema polanami - Polaną Słoneczną, gdzie w dni słoneczne można leżakować i leżącą kilkaset metrów wyżej Polaną Oddechową, stanowiącą ustronne miejsce na skrzyżowaniu Alei Brzozowej, Modrzewiowej i Dębowej - znakomite miejsce do wyciszenia, do uprawiania jogi, miejsce dla mieszkańców, turystów i dla kuracjuszy, żeby korzystali z niego w leczeniu rehabilitacyjnym - powiedział Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group