Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1687
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Seans pod Atlantami

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 25 stycznia 2010, 7:44
Aktualizacja: 7:45
Autor: red
Oddział Zbiorów Audiowizualnych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wałbrzychu zaprasza miłośników dobrego kina na kolejnySeans pod Atalntami. W ramach tego cyklu zaprezentowany zostanie film turecko–niemiecki.

Reżyser Fatih Akin wychował się w Hamburgu, w środowisku tureckich emigrantów. I w nim również rozgrywa się akcja jego filmu „Głową w mur”. Jest to opowieść o trudnej miłości , w której para rozbitków - stary punk Cahit (Birol Unel), zagłuszający nieudane życie alkoholem i narkotykami oraz piękna i młoda Sibel (Sibel Kekilli), którą wyraźnie uwiera muzułmański gorset , bierze zaaranżowany ślub. Ten z założenia fikcyjny gest staje się dla obojga początkiem zupełnie nowej historii i drogą do odnalezienia i zaakceptowania własnej tożsamości.

Obraz został doceniony zarówno przez widzów, jak i krytykę, otrzymał szereg nagród. Do najważniejszych należą: Złoty Niedźwiedź na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (2004), Europejski Film Roku (2004) – trofeum przyznawane przez Europejską Akademie Filmową, Nagroda Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych dla najlepszego filmu zagranicznego (2006)
W Wałbrzychu seans odbędzie się w czwartek, 28 stycznia 2010 roku o godzinie 17.30 w Galerii pod Atlantami (2 piętro) Rynek 9. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego oglądania i wymiany wrażeń po filmie. Wstęp wolny!

Fonoteka zaprasza do korzystania ze swoich zbiorów, w których znajdą państwo min. ostatnie dzieło Fatiha Akina „Na krawędzi nieba” oraz inne ciekawe filmy europejskich twórców.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group