Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3854
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Seans pod Atlantami

Czwartek, 20 stycznia 2011, 12:11
Aktualizacja: 12:12
Autor: red
Oddział Zbiorów Audiowizualnych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wałbrzychu zaprasza na drugi w tym miesiącu SEANS POD ATLANTAMI, będący kontynuacją cyklu pn "Kino okiem kobiet".

W ramach tego cyklu pokazany zostanie film brytyjski, choć duńskiej reżyser pt. "Była sobie dziewczyna.

Jest to umieszczona w latach 60. ubiegłego wieku historia uroczej prymuski, stojącej na progu dorosłości. Scenariusz tego świetnie wyreżyserowanego przez Lone Scherfig filmu napisał znany pisarz Nick Hornby ("Był sobie chłopiec") opierając się wspomnieniach "rottweilerki dziennikarstwa" Lynn Barber.

Szesnastoletnia Jenny, pilna uczennica w szkole życia, odbiera swoją edukację od starszych nauczycieli, samodzielnie - mimo młodego wieku - wyciągając wnioski z równie gorzkich co ekscytujących doświadczeń. Dorosły świat, do którego chciała wejść tylnymi drzwiami, okazuje się w takim samym stopniu nieprzewidywalny, co serce młodej dziewczyny - ale nie jak ono szczery. "Miłość jako wypadkowa złudzeń podtrzymywanych przez otoczenie" taki temat nosiła odrobiona przez bohaterkę lekcja.

Seans odbędzie się w czwartek 27 stycznia 2011 roku o godz. 17.30 w Galerii pod Atlantami (2 piętro) Rynek 9. Wstęp wolny!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group