Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sebastian Riedel i Cree w A’Propos – bilety rozlosowane

Piątek, 4 lutego 2011, 17:14
Aktualizacja: 17:15
Autor: red
Wałbrzych: Sebastian Riedel i Cree w A’Propos – bilety rozlosowane
Fot. red
Dziś o godzinie 20.00 w klubie A’Propos wystąpi Sebastian Riedel i zespół Cree. Rozlosowaliśmy nagrodę wśród naszych czytelników.

Dziś o godzinie 20.00 w wałbrzyskim klubie muzycznym A’ Propos wystąpi syn legendarnego Ryśka Riedla z Dżemu – Sebastian – i zespół Cree.

By wygrać podwójną wejściówkę należało wziąć udział w naszym konkursie i odpowiedzieć na pytanie, które brzmiało: Czy zespół Cree występował już w klubie A’ Propos?

Prawidłowa odpowiedź brzmi TAK. Los sprzyjał tym razem Annie Milion. Gratulujemy.

W jednym zdaniu bardzo dobry rock. Ostry a zarazem melancholijny, ciepły wpadający w bluesa lat 60-70. Fenomenalne brzmienie gitar,ochrypły wokal, teksty o przemijaniu, miłości i prawdzie. To wszystko można poczuć na koncercie zespołu Cree. Zespół powstał w 1993 roku w Tychach. Zagrał min. na I Festiwalu Młodej Kultury w warszawskiej „Stodole", zdobył Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Grupa wystąpiła na „Famie" w Świnoujściu gdzie koncert został zarejestrowany przez TVP. Zespól zagrał również na przystanku Woodstock w Żarach i Rawie Blues w Katowicach. Ich koncert to niesamowite przeżycie warte posłuchania.

Skład zespołu:
Sebastian Riedel ur. 2 marca 1978 w Tychach, gra na gitarze i harmonijce, śpiewa.
Założył zespół Cree w którym gra do tej pory, będąc wokalistą i gitarzystą oraz autorem większości repertuaru. Nazwę Cree pomógł mu wymyślić ojciec Rysiek Riedel, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree.
Sylwester Kramek - gitara
Lucjan Gryszka - gitara basowa
Tomasz Kwiatkowski - perkusja
Adam Lomania - instrumenty klawiszowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group