Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4311
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Seminarium dotyczące rewitalizacji w Starej Kopalni

Środa, 27 marca 2019, 12:13
Aktualizacja: Czwartek, 28 marca 2019, 7:27
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Seminarium dotyczące rewitalizacji w Starej Kopalni
Fot. Robert Bajek
25 i 26 marca w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyło się seminarium noszące tytuł: „Opracowania planistyczne i konserwatorskie w procesie rewitalizacji".

Głównym celem zorganizowanego przez Biuro Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu seminarium było przedstawienie wartości kulturowych w obszarze rewitalizacji i pokazanie efektów współpracy poszczególnych gmin z oddziałami terenowymi Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Seminarium zostało objęte patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju i Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Pierwszego dnia seminarium nastąpiła prezentacja metod i form ochrony wartości kulturowych na obszarach rewitalizacji. Mówiono między innymi o planach dotyczące wsparcia gmin związane z rewitalizacją, opiece nad zabytkami, prezentowano efekty współpracy terenowych oddziałów NID, wytyczne konserwatorskie dla 6 podobszarów rewitalizacji Miasta Wałbrzycha, zakres opracowania zrealizowanego przez NID dla obszaru rewitalizacji Wałbrzycha, dyskutowano też o tym czy wartości kulturowe są walorem czy obciążeniem obszarów wymagających interwencji.

Drugiego dnia dominującym tematem seminarium było planowanie przestrzenne w rewitalizacji. Przedstawiono koncepcje rozwiązań przestrzennych w odniesieniu do potrzeb rewitalizacyjnych miasta Wałbrzycha dla 6 podobszarów rewitalizacji, proces planistyczny jako istotny element wsparcia działań rewitalizacyjnych, tzw. "Masterplan", który powinien być wsparciem w przygotowaniu analiz obszaru rewitalizacji, dyskutowano też o tym, czy poszerzona partycypacja społeczna w procesie planowania przestrzennego może stać się jednym z narzędzi rewitalizacji i jak godzić potrzeby planistyczne i rozwojowe rewitalizowanych obszarów z koniecznością ochrony ich walorów kulturowych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
57%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group