Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2868
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Seminarium w Książu dla lekarzy już po raz jedenasty

Sobota, 8 października 2016, 7:27
Autor: red
Wałbrzych: Seminarium w Książu dla lekarzy już po raz jedenasty
Fot. Krzysztof Gwizdek
Ponad 80 lekarzy wzięło udział w XI już seminarium naukowym w Zamku Książ.

Wydarzenie, które organizuje wałbrzyski Oddział ZUS we współpracy z Dolnośląską Izbą Lekarską, kolejny raz ściągnęło do naszego miasta specjalistów ze świata medycyny i nauki. Uczestnicy dyskutowali m. in. o roli lekarza konsultanta w procesie orzekania o niezdolności do pracy.

W seminarium wzięli udział m.in. lekarze, którzy orzekają o niezdolności do pracy, lekarze biegli sadowi oraz lekarze pierwszego kontaktu.
- Celem naszych corocznych spotkań jest uporządkowanie wiedzy na temat orzekania
o niezdolności do pracy. To jest bardzo istotne dla jakości i poprawy takich orzeczeń – podkreśla Jerzy Gajos, dyrektor Oddziału ZUS w Wałbrzychu.

Do Książa przyjechali znakomici referenci, m.in. prof. Marek Bębenek z Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu, prof. Zygmunt Grzebieniak i dr Agnieszka Stępień z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Spotkanie otworzył dr Roman Szełemej, Prezydent Wałbrzycha. Dyskutowano m.in. o postępach w leczeniu nowotworów złośliwych, o znaczeniu badań psychologicznych oraz o orzekaniu o niezdolności do pracy w schizofrenii. O rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS w schorzeniach narządu głosu opowiedziała dr Wiesława Niemiec-Gmerek, Główny Lekarz Orzecznik wałbrzyskiego Oddziału ZUS, jednocześnie organizatorka przedsięwzięcia.
- W tym roku największe zainteresowane wzbudziło wystąpienie prof. Marka Bębenka na temat postępów w leczeniu nowotworów złośliwych – mówi dr Wiesława Niemiec-Gmerek.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group