Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5848
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Sen nocy letniej" – muzyka ze świata elfów zabrzmi w Wałbrzychu

Czwartek, 6 czerwca 2024, 6:48
Aktualizacja: 8:29
Autor: red
Wałbrzych: „Sen nocy letniej" – muzyka ze świata elfów zabrzmi w Wałbrzychu
Fot. organizatorzy
W piątkowy wieczór Filharmonia Sudecka im. J. Wiłkomirskiego w Wałbrzychu proponuje posłuchać „Snu nocy letniej" suity orkiestrowej Felixa Mendelssohna–Bartholdy'ego, w zestawieniu z Koncertem skrzypcowym A–dur op. 8 Mieczysława Karłowicza. Będzie to program dający przedsmak wakacji – przyjemny w odbiorze, radosny, zdominowany przez młodzieńczą energię. Koncert zatytułowany „Oberon, Tytania, Puk i inne Elfy" odbędzie się w wałbrzyskiej filharmonii 7 czerwca o godzinie 19:00.

Podczas tego wieczoru spodziewać się można ekspresji młodości, gdyż na estradzie, w roli solistki, wystąpi piętnastoletnia Zoja Syguda. Wykonanie koncertu w Filharmonii Sudeckiej jest nagrodą, jaką zdobyła w Konkursie Skrzypcowym im. Wandy Wiłkomirskiej. To jedno z wielu wyróżnień, jakimi poszczycić się może ta młoda, utalentowana skrzypaczka, ma ich na swoim koncie już kilkadziesiąt. Wśród tych ostatnich, zdobytych w 2023 r. wymienić można: Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Indywidualności Artystycznych ATMA w Zakopanem, I nagrodę na XX Międzynarodowym Konkursie im. G. Ph. Telemanna w Poznaniu, Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Tadeusza Wrońskiego w Puławach.

W Wałbrzychu Zoja Syguda wystąpi z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją Jerzego Koska. Wykona jedną z najefektowniejszych i najtrudniejszych partii skrzypcowych, za jaką uważa się tę z Koncertu skrzypcowego A-dur op. 8 Mieczysława Karłowicza. Utwór ten należy do arcydzieł polskiej muzyki romantycznej i wciąż zachwyca słuchaczy na całym świecie, dzięki barwnym frazowaniom, niezwykłym harmoniom i ekspresyjnym liniom melodycznym. W drugiej części wieczoru wałbrzyska publiczność przeniesie się w niezwykłą rzeczywistość z pogranicza jawy i snu, świata ludzi i elfów, którą spowija magia miłości i która zachwyca pięknem natury. Tak zilustrował ją Felix Mendelssohn-Bartholdy muzyką inspirowaną „Snem nocy letniej" Williama Szekspira.

07.06.2024, piątek, godz. 19:00

Wałbrzych, Filharmonia Sudecka

Koncert symfoniczny – Oberon, Tytania, Puk i inne Elfy

Program:

Mieczysław Karłowicz Koncert skrzypcowy A-dur op. 8

Felix Mendelssohn-Bartholdy „Sen nocy" letniej suita orkiestrowa

Wykonawcy:

Jerzy Kosek – dyrygent

Zoja Syguda – skrzypce (laureatka Konkursu Skrzypcowego im. Wandy Wiłkomirskiej – nagroda Filharmonii Sudeckiej)

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej

Bilety na koncert w cenie: 50 zł – normalny, 30 zł – ulgowy dostępne są w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej (bilety@filharmoniasudecka.pl, 501-674-397) oraz w bileterii online: https://bilety.filharmoniasudecka.pl/

Więcej informacji: https://filharmoniasudecka.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group