Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 3016
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Seniorzy opanowali Akademię Młodych

Piątek, 25 marca 2011, 6:48
Aktualizacja: 15:00
Autor: Sven
Wałbrzych: Seniorzy opanowali Akademię Młodych
Fot. Sławomir Pawlik
Jeszcze pół roku temu niektórzy nie wiedzieli, jak włączyć komputer. Dzisiaj odebrali dyplomy potwierdzające ukończenie kursu komputerowego dla seniorów.

Istniejąca od kilku miesięcy w Bibliotece pod Atlantami Akademia Młodych gości nie tylko młodzież. Od października do marca trwała pierwsza edycja kursu obsługi komputera dla seniorów. W ciągu sześciu miesięcy odbyło się dwadzieścia spotkań po półtorej godziny każde. Z pięćdziesięciu sześciu osób kurs ukończyło trzydzieści siedem. W czwartek w Galerii pod Atlantami odebrali dyplomy.
– Przez wiele lat opiekowałam się niepełnosprawnym synem, nie pracowałam zawodowo i nie miałam możliwości nauczenia się obsługi komputera. Teraz mam więcej czasu dla siebie i postanowiłam podjąć to wyzwanie. Przed rozpoczęciem kursu nie umiałam nawet uruchomić komputera. Teraz potrafię skorzystać z edytora tekstu, znaleźć różne informacje w internecie. Chciałabym się rozwijać, dlatego na pewno wezmę udział w kursie dla zaawansowanych. Jestem bardzo zadowolona, że tu przyszłam i nauczyłam się czegoś nowego i przydatnego – opowiadała jedna z absolwentek, Elżbieta Ligenza.

Jedna edycja kursu komputerowego, to za mało dla wałbrzyskich seniorów. Zajęcia rozpoczęła już nowa grupa, a są już osoby, które zapisały się na kolejną.
– Gdy tworzyliśmy Akademię Młodych podpatrywaliśmy, jak działają inne tego typu miejsca. Okazało się, że korzystają z nich także ludzie starsi. Postanowiliśmy pójść tym śladem i dlatego zorganizowaliśmy ten kurs. Na pewno będą kolejne edycje, bo jest duże zainteresowanie. Niedługo będą też kursy dla zaawansowanych – obiecała Dyrektor Biblioteki pod Atlantami Violetta Kasiborska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group