Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3301
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Seniorzy przy komputerze

Środa, 22 grudnia 2010, 7:43
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 8:12
Autor: PAW
REGION, Czarny Bór: Seniorzy przy komputerze
Fot. użyczone
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Czarnym Borze odbyły się pierwsze bezpłatne warsztaty komputerowe prowadzone przez bibliotekarzy w ramach programu „Akademia Orange dla bibliotek”.

Przez dwa tygodnie uczestnicy pierwszej edycji kursu e-SENIOR opanowali podstawowe umiejętności w posługiwaniu się komputerem i Internetem.

Warsztaty spotkały się z dużym zaciekawieniem osób po 50 roku życia. Bezpłatne zajęcia i możliwość nauczenia się klikania, logowania, mailowania oraz przeszukiwania zasobów Internetu przeszły najśmielsze oczekiwania. W związku z tym ruszyła II edycja kursu komputerowego e-SENIOR i związana z tym kolejna możliwość obcowania ze światem komputerów. Kurs e-SENIOR to strzał w dziesiątkę. W opinii uczestników, to inicjatywa, której brakowało w ofercie kulturalno-edukacyjnej na terenie gminy Czarny Bór.

Od 1 grudnia 2010 roku ruszyły już zajęcia w Filii Nr 1 w Witkowie, które pomogą starszemu pokoleniu w nadążaniu za zmieniającą się rzeczywistością poprzez wprowadzenie ich w świat nowoczesnych technologii.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group