Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2756
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Seniorzy wspierają akcję „Podaruj czapkę bezdomnemu”

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 28 listopada 2015, 9:00
Autor: red
Fot. użyczone
Uczestniczki hufca wałbrzyskiego z Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu wraz z wychowawcami w ramach akcji Aktywność Dobry Wybór „Podaruj czapkę bezdomnemu” wzięły udział w zajęciach z seniorami w Dziennym Domu Pomocy na Podzamczu w Wałbrzychu.

Zajęcia miały na celu wspomaganie akcji, jaką prowadzi Hufiec Pracy, czyli pomoc ludziom bezdomnym. Razem z seniorami uczniowie powzięli się niełatwego zadania, a mianowicie robienia na drutach głównie szalików i opasek na głowę, które trafią do ludzi bezdomnych, którzy potrzebują ciepłych rzeczy właśnie w takie zimowe dni.

Kiedy uczniowie dotarli na miejsce zostali bardzo miło przyjęci przez opiekunki osób starszych oraz samych seniorów. Następnie usiedli przy stole, wyciągnęli druty, wełnę i zabrali się do nauki. Naukę prowadziły trzy panie z Domu Pomocy oraz wychowawca hufca Renata Woźniak. Jak się okazało, nie była to prosta sprawa, ale miłe seniorki z cierpliwością podchodziły do młodzieży tłumaczyły i pokazywały sposoby robienia na drutach.

Podczas zajęć manualnych uczniowie mogli porozmawiać z seniorami, podzielić się własnymi spostrzeżeniami. W Dziennym Domu Pomocy osoby starsze spędzają tam swój czas wolny. Wykonują wiele wspaniałych rzeczy plastycznych i technicznych pod nadzorem opiekunek, dzięki czemu mają zorganizowany pobyt w ciągu dnia w tym domu. Uczniowie byli pełni podziwu, ponieważ zobaczyli wiele ciekawych prac.

Uczestniczki nauczyły się robić na drutach prosty szalik czy opaskę na głowę, a z seniorami umówione jest już kolejne spotkanie, podczas którego tym razem weźmie udział młodzież ze szkoły gimnazjalnej.

Przypominamy, że nadal prowadzona jest zbiórka odzieży dla bezdomnych w Hufcu Pracy w Wałbrzychu, Al. Wyzwolenia 38. Zachęcamy do przynoszenia odzieży dla dzieci, kobiet, mężczyzn, zbieramy również zabawki.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~antyżulowa 29-11-2015 9:24
Bezdomni nie czekają n czapkę. Oni czekają wódkę. Ale z tego spotkania są i korzyści: starsze panie mają zajęcie a młodzież nauczy się dziergać.
~wal-bo 29-11-2015 22:26
A po co bezdomnym zabawki? Choć z drugiej strony z nudów....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group