Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4770
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Seniorzy zainaugurowali

Piątek, 22 października 2021, 7:40
Aktualizacja: 8:42
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Seniorzy zainaugurowali
Fot. organizatorzy
Za nami inauguracja nowego roku akademickiego 2021/22 na Czarnoborskim Uniwersytecie III Wieku

W minioną sobotę, 5 rok akademickiej edukacji rozpoczęli seniorzy w Gminie Czarny Bór.

Było uroczyście i z pasjonującym wykładem. Nie zabrakło hymnu państwowego, gromkiego Gaudeamus oraz przywitania w szeregach UTW nowych słuchaczy. Żeby tradycji stało się zadość studenci aspirujący do uniwersyteckiego grona złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali indeksy.

Oficjalnej inauguracji dokonali: Adam Górecki - Wójt Gminy Czarny Bór, Ksiądz Ryszard Pita - Proboszcz Parafii NSPJ w Czarnym Borze oraz Katarzyna Bernaś - Dyrektor Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Wójt Gminy, życzył wszystkim słuchaczom zdrowia i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a witając w gronie studentów nowych członków UTW wyraził olbrzymią radość, że czarnoborski uniwersytet pomimo pandemicznych przeciwności ciągle rozwija się i cieszy tak dużym zainteresowaniem. Z dumą podkreślał, że Czarny Bór jest gminą ludzi z pasją, o czym świadczy zarówno frekwencja na zajęciach UTW, jak również zainteresowania i osiągnięcia mieszkańców, w tym także naukowe. Nie dziwi więc fakt, że wykład inauguracyjny wygłosił właśnie czarnoborzanin, Profesor Jerzy Detyna, wykładowca Politechniki Wrocławskiej.

Było o sztucznej Inteligencji, o możliwościach analizowania i przetwarzania rzeczywistości, a także o zagrożeniach jakie niosą za sobą najnowsze technologie. W kuluarowych rozmowach słuchacze zgodnie podkreślali, że był to bardzo pouczający wykład, a skomplikowane zagadnienia politechniczne, podane w przystępny, ciekawy sposób mogą być pasjonujące. Z niecierpliwością czekają więc na kolejne zajęcia, tym bardziej, że plany na najbliższe tygodnie zapowiadają się ciekawie: warsztaty artystyczne i wizyta w jeleniogórskim teatrze, zajęcia fizjoterapeutyczne, wykłady i andrzejkowy bal seniora.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
1
14%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group