Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3849
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boguszów-Gorce: Sergiusz wicemistrzem Polski

Środa, 2 czerwca 2021, 8:27
Aktualizacja: 8:30
Autor: PAW
Boguszów-Gorce: Sergiusz wicemistrzem Polski
Fot. Sudety Petanque Boguszów–Gorce
Za nami Mistrzostwa Polski dubletów w petanque organizowane przez klub Sokół Wrocław.

SKF Sudety Boguszów-Gorce wysłał swoich najlepszych zawodników, co zaowocowało wspaniałymi wynikami. W turnieju wystartowało 114 drużyn z całej Polski.

Sobota stała pod znakiem eliminacji, każdy rozegrał po 7 rund, które miały wyłonić najlepszą 16 turnieju. Najlepiej poradził sobie Sergiusz Gądek wraz z Rafałem Kaczmarkiem (Lisków) zajmując 5. miejsce w eliminacjach (6 zwycięstw) oraz Artur Kałużny grający z Grzegorzem Zybertem (Myślenice) plasując się na 10. miejscu (5 zwycięstw). Niestety pozostałym klubowiczom nie udało się awansować do finałowej 16. Warto jednak przypomnieć, że bardzo blisko był Marek Munikowski z Kamilem Ladaczkiem (Sokół) zajmujący finalnie 18. miejsce (5 zwycięstw). Kolejne miejsca: 33. Dawid Matuszewski, Sebastian Domanus (Myślenice) (4 zwycięstwa), 71. Piotr Wijas, Grzegorz Kawczyński (3 zwycięstwa).

W niedzielę turniej kontynuowała już tylko finałowa 16. I tym razem nasi nie zawiedli, wychodząc ze swoich grup, tym samym meldując się w ćwierćfinałach. Na tym etapie z turniejem musieli pożegnać się Artur i Grzesiek zajmując ostatecznie miejsce 5-8. Sergiusz i Rafał przebrnęli przez całą drabinkę play off, ulegając dopiero w finale. Trzeba przyznać, że mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie. Widać było grę na wysokiej skuteczności, a drużyny rozgrywały istne kulowe szachy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10-13 i zwycięzcami MP dubletów zostali Rafał Grzelczak oraz Tomasz Grzelak (oboje Sokół Wrocław).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group