Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Seryjny podpalacz ujęty

Czwartek, 23 października 2014, 12:34
Aktualizacja: Piątek, 24 października 2014, 18:33
Autor: opr.red.
REGION, Głuszyca: Seryjny podpalacz ujęty
Fot. www.walbrzych.policja.gov.pl
Policjanci z Wydziału Kryminalnego wałbrzyskiej komendy zatrzymali 36 – latka, który na terenie gminy Głuszyca umyślnie podpalał strychy w budynkach mieszkalnych. Udowodniono mu pięć tego typu przestępstw. Decyzją Sądu Rejonowego został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Do pierwszego pożaru doszło 19 czerwca 2013 roku w Głuszycy. Sprawca umyślnie podpalił strych w budynku mieszkalnym przy ulicy Kłodzkiej. W ten sam sposób 26 września bieżącego roku podpalił kolejne poddasze w budynku znajdującym się w pobliżu. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia ludzi ewakuowano wówczas 12 osób. 12 października 2014 roku zgłoszono pożar w następnym budynku przy tej samej ulicy. Tym razem policjanci wspólnie ze strażakami pomogli opuścić zagrożony budynek 8 osobom.

Zabezpieczone na miejscy pożarów ślady, nie pozostawiały wątpliwości, że podpaleń strychów dokonano celowo. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego podjęli działania zmierzające do wykrycia sprawcy podpaleń. Na podstawie zgromadzonych informacji wytypowali i zatrzymali 36 - letniego mieszkańca gminy Głuszyca. W czasie przesłuchania okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze dwa podpalenia na terenie Grzmiącej. W sumie straty spowodowane pożarami sięgają kwoty nawet 500 tys. zł.

Śledczy po przedstawieniu podejrzanemu zarzutów zagrożenia życia lub zdrowia wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, wnioskowali o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Prokuratura poparła wniosek, a sąd po zapoznaniu ze sprawą zastosował wobec 36-latka trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group