Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Sezon na podkaszarki

Niedziela, 18 lipca 2021, 6:38
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Sezon na podkaszarki
Fot. KMP Wałbrzych
W ciągu ostatnich dni trzech złodziei wpadło w ręce policjantów z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego.

W środowe przedpołudnie policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy wraz z policjantami z Głuszycy udali się na ul. Różaną w Walimiu, gdzie przebywał 33-latek odpowiedzialny za dokonanie kradzieży. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i w toku wykonanych czynności procesowych udowodnili mu, że w maju tego roku wykradł on z jednej z posesji na terenie miejscowości Sierpnica silnik trójfazowy, dwa bojlery, taczki oraz narzędzia ogrodowe, powodując straty w kwocie blisko 1150 złotych na rzecz pokrzywdzonego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego.

Tego samego dnia późnym wieczorem funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy zatrzymali przy ul 11 Listopada w Wałbrzychu 23-latka. Mundurowi ustalili, że mężczyzna w poprzednią niedzielę włamał się do jednej z altanek ogrodowych przy ul. Psie Pole i ukradł z niej podkaszarkę spalinową, a dzień później uszkodził drzwi w jednej z piwnic budynku znajdującego się przy tej samej ulicy i również dokonał kradzieży podkaszarki spalinowej, krzesełka wędkarskiego oraz 10 wędek z osprzętem. W tych przypadkach straty wyniosły łącznie ponad 4 tysiące złotych. W toku wykonanych czynności odzyskana została podkaszarka spalinowa, która niebawem trafi do właściciela.

Trzeci ze sprawców wpadł ponownie w ręce funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy oraz policjantów z Głuszycy. Do zatrzymania tym razem doszło w czwartkowe popołudnie w Jugowicach. Policjanci udowodnili podejrzanemu 39-latkowi, że dwukrotnie w maju oraz czerwcu tego roku w Michałkowej dokonał kradzieży kabli telekomunikacyjnych, powodując straty w łącznej kwocie ponad 3 tysięcy złotych na szkodę jednej z ogólnopolskich firm.

Mężczyźni przyznali się do popełnionych czynów i złożyli wyjaśnienia. 33 oraz 39-latkowi za kradzieże grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 23-latkowi za włamania natomiast 10-letni pobyt za kratami więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
0
0%
Złości
5
71%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group