Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3036
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Siatka na lawecie

Sobota, 13 marca 2021, 6:40
Autor: red
REGION, Walim: Siatka na lawecie
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 38 lat, którzy tydzień temu z terenu jednego z remontowanych budynków w Walimiu wykradli 15 sztuk siatki zbrojeniowej pod wylewkę szybu windowego. Warte 18 tysięcy złotych mienie policjanci odzyskali i zabezpieczyli w całości.

Do kradzieży doszło późnym wieczorem 5 marca na terenie jednej z posesji przy ul. Kościuszki w Walimiu. Mężczyźni wykorzystując okazję zapakowali na lawetę i wywieźli nią łącznie 15 sztuk siatki zbrojeniowej, powodując straty na rzecz firmy wykonującej prace budowlane w kwocie 18 tysięcy złotych.

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy już po kilku dniach – w minioną środę - dotarli do Lutomi Górnej, gdzie sprawcy na terenie jednej z posesji ukryli skradzione mienie. W tym samym miejscu zatrzymali również pierwszego z podejrzanych - 38-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Mundurowi szybko ustalili również dane personalne drugiego z przestępców. 28-latek wpadł w ich ręce następnego dnia – w czwartek nad ranem – w Dziećmorowicach przy ul. Sienkiewicza.

Podejrzani podczas czynności procesowych wykonywanych przez prowadzących postępowanie policjantów z Głuszycy przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Mężczyźni staną teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

10
24%
Cieszy
18
44%
Hahaha
3
7%
Nudzi
1
2%
Smuci
3
7%
Złości
6
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group