Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4806
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Siedmiu przed sąd

Wtorek, 16 marca 2021, 6:38
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Siedmiu przed sąd
Fot. KMP Wałbrzych
Kolejnych siedmiu mężczyzn odpowie przed sądem za przestępstwa drogowe. Zatrzymani w ciągu minionego weekendu kierujący nie zastosowali się do zakazów sądowych – za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5 – lub też prowadzili swoje samochody pomimo cofniętych wobec nich uprawnień do kierowania pojazdami – przez co mogą teraz trafić za kraty więzienia na 2 lata.

12 marca około około godziny 15:30 policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Moniuszki w Wałbrzychu 28-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym jechał nim pomimo wydanej w 2020 roku przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W tym samym czasie w Wałbrzychu na ul. Miczurina inni funkcjonariusze tego samego zespołu sprawdzili wymagane uprawnienia u 40-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna kierował samochodem osobowym przy aktywnym od zeszłego roku, a wydanym przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, zakazie kierowania pojazdami. Podejrzany był również poszukiwany przez Komisariat Policji Wrocław Krzyki do innego postępowania, dlatego ostatecznie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy, skąd później został przewieziony przez mundurowych do stolicy Dolnego Śląska.

Do kolejnej kontroli drogowej doszło w piątek około godziny 17:30. Wtedy to ci sami policjanci wałbrzyskiej komendy zatrzymali na ul. Makuszyńskiego w Wałbrzychu 31-letniego wałbrzyszanina. Mieszkaniec naszego miasta poruszał się samochodem osobowym pomimo wydanych w zeszłym roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu dwóch zakazów kierowania pojazdami.

W sobotę około godziny 16:30 kolejni funkcjonariusze zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy przeprowadzili kontrolę drogową, ale na ul. Andersa w Wałbrzychu. W toku wykonanych czynności mundurowi ustalili, że 23-letni kierujący poruszał się samochodem osobowym również przy aktywnym zakazie kierowania pojazdami orzeczonym przez wałbrzyski sąd.

Tego samego dnia, tym razem policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy, zatrzymali 21-letniego mieszkańca naszego miasta na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu. Młody mężczyzna kierował samochodem osobowym pomimo cofniętych w grudniu zeszłego roku uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę natomiast po godzinie 20:00 w ręce funkcjonariuszy „drogówki” wpadł jeszcze 22-letni wałbrzyszanin, który na ul. Gwarków w Wałbrzychu kierował samochodem osobowym mając aktywny od czerwca zeszłego roku zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Do ostatniej tego typu kontroli drogowej doszło wczoraj około godziny 21:00 w Głuszycy. Miejscowi policjanci sprawdzili wymagane uprawnienia u 51-letniego kierującego. Głuszyczanin miał również wydany przez wałbrzyski sąd, ale w 2018 roku, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
2
33%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group