Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4631
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Siemoniak krytykuje rząd

Wtorek, 9 listopada 2021, 11:38
Aktualizacja: 13:42
Autor: red
Kraj: Siemoniak krytykuje rząd
Fot. archiwum
Zdaniem Tomasza Siemoniaka, posła Ziemi Wałbrzyskiej, byłego Ministra Obrony Narodowej, rząd PiS popełnia poważne błędy. Powstaje wrażenie, że kryzys staje się militarny.
– Fakty są takie, że cyniczny reżim Łukaszenki gra ludźmi, których próbuje przepychać przez granicę. Niewątpliwie są tam przedstawiciele białoruskich służb specjalnych czy tamtejszych służb granicznych. Ale ten wątek wojskowy jest niewłaściwą strategią, bo na pierwszym planie powinien być premier i Minister Spraw Wewnętrznych – mówi naTemat były Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak.
– Sytuacja niebezpiecznie eskaluje. W moim przekonaniu mści się sposób podejścia do tego problemu, ze strony polskiego rządu. Mam na myśli uporczywe niewykorzystywanie możliwości umiędzynarodowienia sprawy. Zarówno jeśli chodzi o NATO, jak i o Unię Europejską – powiedział w rozmowie z naTemat Tomasz Siemoniak, były Minister Obrony Narodowej.
– Polski rząd nic nie zrobił w tym względzie. Najpierw, przy okazji wprowadzenia stanu wyjątkowego, padały w Sejmie słowa, że to największe zagrożenie dla Polski od upadku Związku Radzieckiego. Nie podjęto adekwatnych środków, bo skoro to największe zagrożenie, to dlaczego nie wystąpiono o konsultacje w NATO, które mają swoją wagę. To nie jest tylko gadanie, ale pokazanie, że Sojusz działa i włącza się w sprawę. Od tego czasu minęły ponad dwa miesiące i nic się nie zdarzyło – zaznaczył Siemoniak.

Źródło: naTemat

Twoja reakcja na artykuł?

4
9%
Cieszy
8
18%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
12
27%
Złości
19
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group