Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 4918
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Siemoniak odpowiada Dworczykowi

Środa, 19 stycznia 2022, 12:32
Aktualizacja: 13:14
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Siemoniak odpowiada Dworczykowi
Fot. archiwum
Po spotkaniu samorządowców z Subregionu Wałbrzyskiego z premierem Mateuszem Morawieckim nie milkną echa. Prezentowaliśmy jak spotkanie podsumował Minister Michał Dworczyk, a teraz prezentujemy jak je skomentował poseł Ziemi Wałbrzyskiej Tomasz Siemoniak.

Nie wiem jakie programy PiS przedstawiał dla okręgu wałbrzyskiego. Ta partia kojarzy się tutaj z rabowaniem przez działaczy PiS kontenerów PCK z odzieżą dla biednych ludzi, podsłuchami i kombinacjami w WSSE oraz rozbijaniem wałbrzyskiego szpitala. Z dawaniem pieniędzy tylko swoim.

Nie rozumiem uwag posła Dworczyka o małych ośrodkach miejskich. To on pochodzi z Warszawy, ja z Wałbrzycha. Kto tu jest wielkomiejski? Kto nazywał wałbrzyszan "komunistycznym eksperymentem"?

No i ściąganie grupy ludzi do Warszawy, żeby z nimi rozmawiać o ich regionie jest poza wszystkim mało eleganckie. Lepiej żeby poseł do nich jeździł. Taniej i grzeczniej, gdy 1 jedzie do 40, niż odwrotnie.

Gdybym był pełnomocnikiem rządu do spraw szczepień milczałbym też o imposybilizmie. W ogóle w pewnych sytuacjach milczenie jest dobre. A gdy jest się w sytuacji beznadziejnej, wręcz konieczne.

Czekamy jako wałbrzyscy parlamentarzyści na opinie posła Dworczyka z jego przepastnej skrzynki mailowej. Obraził prezydenta Romana Szełemeja, posłankę Annę Zalewską nazwał "babą z magla", a marszałek Elżbietę Witek "nabzdyczoną". Może i nasze skromne osoby doczekają uwag posła. Bo na razie wydało się tylko organizowanie pod auspicjami ministra Dworczyka kłamliwej nagonki na mnie w sprawie przetargu śmigłowcowego. W której to sprawie zresztą poseł Dworczyk doniósł na mnie do CBA w październiku 2016 sugerując nieprawidłowości i odmieniając moje nazwisko na wszelkie sposoby. Dodam, że od 2016 nie wydarzyło się w tej sprawie kompletnie nic. Nikt mnie nie zapraszał lub wzywał do jakiejkolwiek służby lub prokuratury. Widać same instytucje rządu PiS uznały, że przetarg był uczciwy i rzetelny, bo tak właśnie było. W takiej sytuacji na miejscu posła Dworczyka nie używałbym słów "obrzucanie błotem". Minimum przyzwoitości.

Nie wiem czy rację mają ci komentatorzy, którzy uważają posła Dworczyka za "politycznego trupa" po rujnującej aferze mailowej. Może tak, może nie. Polityka jest nieprzywidywalna. Z perspektywy wałbrzyskiej wrogowie posła Dworczyka z lokalnego PiS wydają się jeszcze gorsi. Nigdy mu zresztą nie odmawiałem zaangażowania i docenienia pozytywnych działań jak np. w sprawie obwodnicy Wałbrzycha. Niestety od dawna trudno o nim powiedzieć coś politycznie dobrego. A dzielenie samorządowców na swoich i obcych jest po prostu fatalne, jak można tego nie rozumieć?

Może warto żeby minister Dworczyk przeprosił tych samorządowców, których nie zaprosił na spotkanie o ich regionie? Wiem, że ludzie PiS nigdy nie przepraszają, ale może jednak? No i w pewnych sytuacjach warto więcej milczeć. Milczenie jest złotem.

Tomasz Siemoniak

Twoja reakcja na artykuł?

25
41%
Cieszy
16
26%
Hahaha
3
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
7
11%
Złości
9
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group