Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3108
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Siódmy inwestor w Podstrefie Świebodzice

Wiadomości: REGION, Świebodzice
Niedziela, 5 lutego 2017, 13:17
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
Świebodzicka firma Defalin Group dołączyła do podmiotów, które zdecydowały się na działalność w Podstrefie Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest–Park”.

Gmina Świebodzice rozstrzygnęła właśnie przetarg na sprzedaż ponad 3 hektarów gruntu.

Pierwsza produkcja w nowym zakładzie ma ruszyć w przyszłym roku. Docelowo zakład przeniesie się całkowicie z produkcją z ul. Towarowej do 2021 roku.
- Do grona inwestorów w Podstrefie dołączyła kolejna, rodzima firma – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. - Defalin jest przedsiębiorstwem o długoletniej tradycji, które dynamicznie się rozwija, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że firma postanowiła ten rozwój kontynuować w swoim rodzinnym mieście.

Defalin jest producentem sznurków rolniczych oraz taśm polipropylenowych. Istnieje na rynku tak naprawdę od ponad 100 lat - w roku 1911 powstała Mechaniczna Fabryka Lin i Powrozów, dziś firma Defalin Group kontynuuje zapoczątkowaną w tamtych czasach produkcję wyrobów powroźniczych. Obecnie jest firmą o silnej i wiodącej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym produktów opakowaniowych dla rolnictwa oraz przemysłu.

W świebodzickiej podstrefie pozostał jeszcze do sprzedania nieco ponad hektar gruntu. Przetarg na działkę zostanie wkrótce ogłoszony.

W Podstrefie działają następujące firmy:
Kelvion (dawna GEA), Vasco-Tech, Droper Logistic, Enwar, Segepo, ISOPAK.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Limciu 6-02-2017 17:00
No to Świebodzice zrobiły interes życia. Żeby cieszyć się z tego, że firma płacąca podatki, przestanie je teraz płacić uciekając do SSE ?
~ 6-02-2017 17:21
Limciu, przecież gminie nadal będzie płacić. Nie znasz się, to po co piszesz...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group