Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3530
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Świebodzice: Siódmy inwestor w Podstrefie Świebodzice

Niedziela, 5 lutego 2017, 13:17
Autor: red
REGION, Świebodzice: Siódmy inwestor w Podstrefie Świebodzice
Fot. UM Świebodzice
Świebodzicka firma Defalin Group dołączyła do podmiotów, które zdecydowały się na działalność w Podstrefie Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest–Park”.

Gmina Świebodzice rozstrzygnęła właśnie przetarg na sprzedaż ponad 3 hektarów gruntu.

Pierwsza produkcja w nowym zakładzie ma ruszyć w przyszłym roku. Docelowo zakład przeniesie się całkowicie z produkcją z ul. Towarowej do 2021 roku.
- Do grona inwestorów w Podstrefie dołączyła kolejna, rodzima firma – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. - Defalin jest przedsiębiorstwem o długoletniej tradycji, które dynamicznie się rozwija, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że firma postanowiła ten rozwój kontynuować w swoim rodzinnym mieście.

Defalin jest producentem sznurków rolniczych oraz taśm polipropylenowych. Istnieje na rynku tak naprawdę od ponad 100 lat - w roku 1911 powstała Mechaniczna Fabryka Lin i Powrozów, dziś firma Defalin Group kontynuuje zapoczątkowaną w tamtych czasach produkcję wyrobów powroźniczych. Obecnie jest firmą o silnej i wiodącej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym produktów opakowaniowych dla rolnictwa oraz przemysłu.

W świebodzickiej podstrefie pozostał jeszcze do sprzedania nieco ponad hektar gruntu. Przetarg na działkę zostanie wkrótce ogłoszony.

W Podstrefie działają następujące firmy:
Kelvion (dawna GEA), Vasco-Tech, Droper Logistic, Enwar, Segepo, ISOPAK.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group