Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 5545
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Siostry na zgrupowaniu kadry

Piątek, 3 grudnia 2021, 14:26
Aktualizacja: 14:28
Autor: PAW
Wałbrzych/Kraj: Siostry na zgrupowaniu kadry
Fot. Polski Związek Bokserski
Kadra kobiet w boksie trenuje w Zakopanem, a potem turniej na Teneryfie. Wśród kadrowiczek są siostry Kinga i Angelika Mięgoć.

Reprezentacja Polski kobiet, prowadzona przez Karolinę Michalczuk, przebywa obecnie na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. W grudniu kadra Biało-Czerwonych wystąpi w turnieju na Teneryfie.

- W Zakopanem trenują następujące zawodniczki - 48 kg Angelika Mięgoć, 50 kg Natalia Rok i Kinga Mięgoć, 57 kg Sandra Kruk i Izabela Rozkoszek, 60 kg Wiktoria Hass, 66 kg Wiktoria Tereszczak, 70 kg Daria Parada, 75 kg Agata Kaczmarska – mówi Karolina Michalczuk, najwybitniejsza pięściarska w historii polskiego boksu żeńskiego.

Zgrupowanie w COS OPO w Zakopanem rozpoczęło się 23 listopada i potrwa do 5 grudnia. – W najbliższą sobotę, 4 grudnia Sandra Kruk, Agata Kaczmarska i Wiktoria Rogalińska wystąpią na gali „Suzuki Boxing Night 10” w Kielcach – dodała Mistrzyni i Wicemistrzyni Świata oraz 2-krotna Mistrzyni Europy.

Przełożenie Mistrzostw Świata w Stambule z grudnia 2021 roku na marzec 2022 roku sprawiło, że reprezentantki Polski wkrótce polecą na turniej do Hiszpanii.

- Nasze zawodniczki startować będą w Santa Cruz de Tenerife w pierwszej edycji zawodów pod nazwą „Tenerife Island”. Turniej odbędzie się w dniach 14 – 19 grudnia – poinformowała Karolina Michalczuk.

Jak przesunięcie MŚ o kilka miesięcy wpłynęło na kadrę Biało-Czerwonych.

– Mamy więcej czasu na przygotowania do Mistrzostw Świata. Nie ukrywam, że chcę dać szansę pięściarkom odnoszącym dotychczas sukcesy w kategoriach juniorek i młodzieżowców. To perspektywiczny zawodniczki, które będą zdobywały umiejętności i doświadczenie u boku starszych kadrowiczek – mówiła trenerka.

Polski Związek Bokserski

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group