Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 4374
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Skąd się bierze i jak pozbyć się pleśni z domu?

Piątek, 27 maja 2022, 22:43
Aktualizacja: 22:44
Autor: ts
Polska: Skąd się bierze i jak pozbyć się pleśni z domu?
Fot. ts
W niektórych mieszkaniach i domach regularnie pojawia się pleśń. Ten szkodliwy grzyb jest bardzo groźny dla zdrowia wszystkich domowników. Jak go usunąć?

Pleśń powstaje w środowisku bardzo wilgotnym. Powodów, przez które się pojawia, jest przynajmniej kilka. Jedną z przyczyn powstawania pleśni jest nieodpowiednia wentylacja, która nie odprowadza nadmiaru wilgoci na zewnątrz. Drugim popularnym problemem jest podciąganie kapilarne. To sytuacja, w której fundamenty i ściany wchłaniają wodę z gruntu. Sukcesywnie przedostaje się na wyższe kondygnacje, aż wreszcie daje o sobie znać w domu.

Jak pozbyć się pleśni?
Osuszanie budynków i mieszkań to zadanie, które najlepiej zlecić specjalistom. Ich wizyta składająca się również z oględzin, jest bardzo pouczająca i ważna. Doświadczeni pracownicy pozbędą się problemów z pleśnią, a Ty będziesz wiedzieć, co zrobić, aby w przyszłości uniknąć jej powrotu.

Na rynku istnieją preparaty chemiczne, które aplikuje się na grzyby. Po krótkim czasie zwykle kilkunastu godzinach, widać pierwsze rezultaty. Najczęściej to jednak doraźna metoda, która nie przyniesie oczekiwanych skutków, jeśli nie wyeliminujesz źródła problemu.

Nagrzewnice i osuszacze, a nawet częste wietrzenie pomieszczeń to także doraźne rozwiązanie. Jeśli pleśń ma pożywkę w postaci dużej wilgoci w murach, to za jakiś czas wróci. Czy zamierzasz np. przez 20 lat każdego dnia uruchamiać nagrzewnicę, aby walczyć z wilgocią? Rachunki za prąd mogą być bardzo wysokie! Dużo lepiej użyć tych urządzeń, jako wsparcie, a nie główną metodę walki z wilgocią.

Istnieje także skuteczna technologia, która sprawi, że pleśń w domu i jest to System Aquapol®. Jest to bezinwazyjne rozwiązanie, które nie wymaga źródła zasilania, przez co jest tanie w eksploatacji. Jednocześnie zyskujesz gwarancję, że przez 20 lat będziesz miał spokój od problemów z pleśnią i wilgocią.

Jak działa System Aquapol®?
Technologia pozwala odwrócić proces podciągania kapilarnego. W tym wypadku ciecz, zamiast kierować na wyższe kondygnacje, zaczyna wracać w kierunku gruntu. System stanowi skuteczną ochronę przed wodą w murach.

Rozwiązanie pozwala pozbyć się nadmiaru cieczy ze ścian. Osuszanie ścian tą metodą jest skuteczne i daje możliwość oceny zniszczeń, a także dodatkowe zabezpieczenie murów. Połączenie Systemu Aquapol® z rozwiązaniami izolacyjnymi stworzy skuteczną barierę dla wody.

Technologia Aquapol sprawdzi się w kamienicach, domach i budynkach przemysłowych. Jest bezcenna w zabytkowych nieruchomościach, które są pod opieką konserwatora zabytków. W obiektach, które zmagają się z wilgocią, nie można zastosować inwazyjnych metod osuszania, a doraźne są zwyczajnie nieskuteczne. W takiej sytuacji Systemu Aquapol® pozwoli zabezpieczyć nieruchomość przed wodą, co umożliwi wykonanie prac naprawczych i izolacyjnych, na które zezwoli konserwator.

Skąd bierze się pleśń i jak się jej pozbyć? Źródeł wilgoci jest wiele, a jednym z nich jest podciąganie kapilarne. Problem pojawia się, gdy izolacja budynku jest niesprawna lub jej nie ma. Wówczas woda przedostaje się do murów i je sukcesywnie degraduje. Skutecznym rozwiązaniem tych niedogodności zajmie się Systemu Aquapol® z 20-letnią gwarancją skuteczności działania. Dzięki temu zyskujesz czas, w trakcie którego możesz dodatkowo zadbać o ochronę nieruchomości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group