Puchar Polski: Skalnik lepszy po serii jedenastek

Poniedziałek, 14 marca 2011, 22:45
Aktualizacja: 23:13
Autor: MDvR
Do 1/4 finału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego awansował wicelider klasy A Skalnik Czarny Bór wyrzucając za burtę występujących o klasę niżej piłkarzy Zdroju Jedliny–Zdrój.

Po 90 minutach mieliśmy bezbramkowy remis, do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była zatem dogrywka, która też nie przyniosła rozstrzygnięcia, pomimo iż padły w niej bramki. Pierwsi na listę strzelców wpisali się gospodarze, w 98 min. trafił Kubowicz. Ku rozpaczy miejscowych w 115 min. wyrównał Jędrzejczyk. O awansie do dalszej fazy Pucharu Polski decydował konkurs rzutów karnych, które lepiej wykonywali goście wygrywając 4:2.

Zdrój Jedlina-Zdrój – Skalnik Czarny Bór 0:0 (1:1, karne 2:4)

Zdrój: Żendarski, Kacprzak, Łuszczyk, Kwiatkowski, R. Chabrowski, Marciniak, Kulpa, Piwoński, M. Chabrowski (114' Wójcik), Kubowicz, Włochowski (58' Nowak – 76' Warszczuk)

Skalnik: Wyszowski, Barnach, Matusik, Skoczeń, A. Maliszewski (42' Jędrzejczyk), Masiel, Witek, Mackiewicz, Siczek, Pudełko, Kosek