Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4566
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Skrzypek – fotograf

Wtorek, 26 kwietnia 2011, 9:00
Aktualizacja: 9:09
Autor: Sven
Wałbrzych: Skrzypek – fotograf
Fot. Sławomir Pawlik
Co jakiś czas prezentujemy uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu i ich pozamuzyczne zainteresowania. Tym razem: Adam Szkaradek, skrzypek i fotograf.

Zaraz po długim majowym weekendzie, Adam Szkaradek przystąpi do matury. To spory stres, ale Adam ma sposób na wyciszenie emocji. Gdy potrzebuje odprężenia idzie do parku lub lasu i odcinając się od codziennych spraw i zgiełku miasta fotografuje przyrodę.
- Fotografuję już od siedmiu lat. Powoli staje się to moja pasją. Lubię także przyrodę. Połączyłem te dwie przyjemności i fotografuję przyrodę. Często bywam w Parku im. Sobieskiego albo w Książańskim Parku Krajobrazowym. To są miejsca, w których dla fotografa zawsze dzieje się coś ciekawego. Zdarza się także, że robię zdjęcia w samym mieście, nie tylko przyrody, ale także innych obiektów. Chcę obalać stereotyp mówiący, że Wałbrzych jest brzydki – mówi młody skrzypek.

Adam na razie jeszcze nie publikował swoich zdjęć. Mówi, że jeszcze nie czas, na razie zdobywa doświadczenie, bywa na wystawach fotograficznych i ogląda zdjęcia uznanych fotografów w internecie.
Ostatnio poszerzył swoje zainteresowania: - Wcześniej nie fotografowałem ludzi. Ostatnio jednak zauważyłem, że jest to bardzo interesujące. To nowe doświadczenie, a przecież trzeba się rozwijać – podsumował Adam.

Za kilka dni matura, a potem egzaminy na studia. Dalszą naukę Adam wiąże jednak z muzyką, choć oczywiście nie wyklucza innych rozwiązań w przyszłości. Być może kiedyś będzie można o nim powiedzieć, że jest najlepszym fotografem wśród skrzypków, albo najlepszym skrzypkiem wśród fotografów.
Życzymy powodzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group