Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 5039
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Skuteczna akcja

Poniedziałek, 31 maja 2021, 7:14
Aktualizacja: 10:16
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Skuteczna akcja
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kolejną akcję ukierunkowaną na zwalczanie przestępczości drogowej. Tym razem funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 130 kierujących. Okazało się, że dwóch z nich wsiadło „za kółko” pod wpływem alkoholu. Dwie inne osoby natomiast nie posiadały prawa jazdy, kierując samochodami z orzeczonymi zakazami sądowymi.

Tym razem 30 maja realizując akcję „Trzeźwość” mundurowi przez cały dzień przebadali 136 kierujących. Dwóch z nich znajdowało się w stanie nietrzeźwości. Pierwszy został zatrzymany około godziny 9:00 w Jedlinie-Zdroju na ul. Kłodzkiej. 65-latek z powiatu wałbrzyskiego jechał samochodem osobowym mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Drugi przestępca drogowy wpadł dwie godziny później, kiedy poruszał się tym samym rodzajem pojazdu przez miejscowość Rzeczka. W organizmie 61-latka – również mieszkańca powiatu wałbrzyskiego - badanie wykazało blisko promil alkoholu. Obaj mężczyźni utracili w trakcie kontroli uprawnienia do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia w ręce policjantów ruchu drogowego wpadło jeszcze dwóch kierujących, którzy – tym razem - nie posiadali praw jazdy. Tuż po północy w Starych Bogaczowicach na ul. Głównej zatrzymany został 33-legniczanin. O poranku - po godzinie 9:00 – funkcjonariusze kontrolowali na ul. Komuny Paryskiej w Wałbrzychu 40-letniego mieszkańca naszego miasta. Obaj na podstawie wyroków miejscowych sądów mieli aktualne zakazy prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze zapowiadają dalsze działania mające na celu eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz tych poruszających się bez uprawnień. Przypominamy, że za popełnienie pierwszego z przestępstw każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku jazdy pomimo wydanego zakazu sądowego można natomiast trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
50%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group