Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 3075
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Skuteczna inicjatywa mieszkańca Wałbrzycha

Piątek, 20 stycznia 2012, 7:37
Aktualizacja: 10:02
Autor: Sven
Wałbrzych: Skuteczna inicjatywa mieszkańca Wałbrzycha
Fot. Sven
W ciągu dwóch miesięcy rozwiązana została sprawa, której nie udawało się „załatwić” przez lata. Inicjatywa Radosława Łosińskiego, by utworzyć przejście dla pieszych przez ulicę Andersa znalazła wreszcie swój finał.

Sprawa dotyczy utworzenia przejścia dla pieszych przez ulicę Generała Władysława Andersa przy skrzyżowaniu z ulicą Ireny Grabowskiej na Białym Kamieniu. Inicjatorem akcji był Radosław Łosiński, członek Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień- Konradów: - Gdy otrzymałem pismo z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu z pozytywną odpowiedzią, sam byłem bardzo zaskoczony. Z tego co wiem, to w przeszłości radni wałbrzyscy interweniowali w tej sprawie, ale bezskutecznie. Postanowiłem więc samodzielnie podjąć się rozwiązania tego problemu. Napisałem pismo i zebrałem 240 podpisów mieszkańców tej okolicy. Pismo wysłałem w listopadzie. W grudniu otrzymałem odpowiedź, że DSDiK sporządzi projekt i przedstawi go marszałkowi województwa. Tak też się stało, a dowodem na to jest fakt, że kilka dni temu otrzymałem decyzję o zmianie organizacji ruchu w tym miejscu poprzez utworzenie przejścia dla pieszych – kończy inicjator akcji.

Ulica Generała Władysława Andersa należy do najbardziej ruchliwych w mieście, szczególnie w okolicy tzw. „mijanki”. W tym miejscu ruchem kieruje sygnalizacja świetlna, co nie przeszkadza licznym pieszym przekraczać jezdnię w różnych miejscach, klucząc pomiędzy stojącymi lub umykając przed jadącymi samochodami. Aż dziwne, że to miejsce nie jest miejscem ciągłych wypadków.
Na odcinku kilkuset metrów po obydwu stronach ulicy Andersa znajdują się sklepy, poczta, biblioteka, siedziba RWS, jest to także droga do miejscowych szkół. Pieszym najzwyczajniej nie chce się nadkładać drogi idąc do przejścia na „mijance”. Drugie przejście jest o około trzysta metrów dalej( patrząc w kierunku centrum miasta). Nowe przejście powinno złagodzić tę uciążliwość oraz przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych.

Inwestycja w postaci umieszczenia stosownych znaków drogowych i obniżenia krawężników ma zostać przeprowadzona najpóźniej do końca września 2012 roku.

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group