Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 3886
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Skutecznie się ukrywał

Środa, 15 lutego 2023, 7:33
Autor: red
Wałbrzych: Skutecznie się ukrywał
Fot. KMP Wałbrzych
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi ukrywającemu się od dłuższego czasu, a zatrzymanemu przez policjantów pierwszego komisariatu 23–latkowi.

Do samego zdarzenia doszło w nocy z 28 na 29 czerwca w rejonie ul. Żeromskiego w Wałbrzychu. Jak ustalili policjanci kryminalni pierwszego komisariatu, dwaj młodzi wałbrzyszanie po uprzednim wywierceniu dziur w zbiornikach paliwa dwóch pojazdów ciężarowych, wykradli z nich łącznie 600 litów oleju napędowego, powodując tym samym straty w łącznej wysokości około 5 tysięcy złotych. O tym, że na terenie nowo budowanej obwodnicy byli złodzieje, pracownicy zorientowali się kolejnego dnia nad ranem i postanowili powiadomić Policję.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu analizując zebrane na miejscu informacje, oraz wykonując czynności operacyjne, ustalili, że za kradzieżą z włamaniami stoi 18-letni wałbrzyszanin i zatrzymali młodego mężczyznę 26 lipca zeszłego roku w jednym z mieszkań przy ul. Andersa. Drugi ze sprawców od czasu popełnienia przestępstw ukrywał się. Wpadł jednak w ręce policjantów prewencji tej jednostki przedwczoraj po godzinie 19:00, kiedy szedł tą samą ulicą.

Obaj wałbrzyszanie (18-latek już w zeszłym roku) podczas przesłuchań przyznali się do popełnia zarzucanych im przestępstw i złożyli wyjaśnienia. Za kradzieże z włamaniami mogą spędzić za kratami więzienia 10 lat. O ich losie zadecyduje sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group