Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3633
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Skutecznie szukali

Wtorek, 23 lipca 2019, 9:39
Aktualizacja: Środa, 24 lipca 2019, 8:40
Autor: red
Wałbrzych: Skutecznie szukali
Fot. KMP Wałbrzych
Kilkudziesięciu policjantów Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wraz z psem tropiącym, strażacy, strażnicy miejscy, a także ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poszukiwali wczoraj około południa 41–letniego mężczyzny, którego zaginięcie zgłosiła najbliższa rodzina. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do odnalezienia mieszkańca naszego miasta około godziny 13:30 w zaroślach w rejonie ul. Przyjaciół Żołnierza w Wałbrzychu.

Wałbrzyszanin dzień wcześniej wieczorem wyszedł z domu i do momentu zgłoszenia przez najbliższą rodzinę sprawy policjantom, nie wrócił do miejsca zamieszkania. Istniało podejrzenie, iż w związku z problemami osobistymi może targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze ustalili, że nigdy wcześniej nie było podobnej sytuacji. Bezpośrednio po uzyskaniu informacji o zagrożeniu dla życia i zdrowia ludzkiego 33 policjantów, 6 strażaków, 6 goprowców oraz 4 strażników miejskich sprawdzało każdy sygnał i każdą informację o możliwym miejscu pobytu zaginionego mężczyzny.

Funkcjonariusze powiadomili także pracowników placówek handlowych, szpitali, korporacji taxi oraz noclegowni na terenie miasta. Wytypowali tereny zielone oraz nieużytkowane w najbliższej okolicy. Dzięki profesjonalnie zorganizowanej akcji poszukiwawczej ostatecznie już po kilkudziesięciu minutach - około godziny 13:30 - policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odnaleźli leżącego w zaroślach kilkaset metrów od miejsca zamieszkania zdesperowanego mężczyznę. Sprawiał on wrażenie otumanionego i wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Funkcjonariusze udali się więc z 41-latkiem do szpitala, gdzie lekarze sprawdzili jego stan zdrowia. Dzięki pełnemu poświęcenia zaangażowaniu policjantów, strażaków, goprowców oraz strażników miejskich życiu odnalezionego mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group