Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 2149
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skuteczny pościg

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 3 lipca 2019, 11:53
Aktualizacja: 13:16
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po pościgu zatrzymali kierującego VW Passatem, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. 28–letni kierujący został ostatecznie zatrzymany przez funkcjonariuszy po pościgu pieszym.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 16.00. Funkcjonariusze ruchu drogowego zwrócili uwagę na jadący ul. 11 Listopada w Wałbrzychu samochód, którego kierowca na widok policyjnego radiowozu nagle przyspieszył i zjechał w ul. Batorego. Policjanci ruszyli za nim. Pomimo włączonych sygnałów dźwiękowych i świetlnych kierujący nie zamierzał poddać się kontroli drogowej i zaczął uciekać. Mundurowi rozpoczęli pościg ulicami dzielnicy Stary Zdrój. W pewnym momencie kierujący skręcił w leśną drogę, gdzie porzucił samochód i zaczął ucieczkę pieszo. Policjanci nie odpuścili i dogonili mężczyznę, gdy ten próbował ukryć się na terenie ogródków działkowych.

28-letni mieszkaniec Wałbrzycha w trakcie legitymowania oświadczył, że nie posiada prawa jazdy. Mężczyźnie została pobrana krew. Na podstawie jej badań będzie można stwierdzić czy kierował on samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. 28-latek odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu oraz kierowania pojazdem bez uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Taxi 3-07-2019 17:47
Pomijając wykroczenie kierującego, to proszę zwrócić uwagę na narrację, jak mlutkimi kroczkami coraz bardziej pozbawia się nas naszych wolności, od kiedy to sygnały pojazdu uprzywilejowanego, są nakazem do zatrzymania sie i poddania kontroli drogowej? Kierujący ma tylko obowiązek umożliwić swobodny przejazd pojazdu uprzywilejowanego i wcale nie musi się zatrzymywać, synał do zatrzymania policjant musi zasygnalizować kierującemu ręką, tarczką do zatrzymania bądź czerwonym światłem, to nie USA (jeszcze nie).
~ofek 4-07-2019 1:00
Kolejny rycerz. Zastanów się co oznacza wg Ciebie "pozbawienie czy nawet brak wolności" i przeanalizuj historie gdyż takiej wolności jaką masz obecnie nie doświadczyły osoby kilka dekad czy stuleci przed tobą. Przestań robić z siebie ofiarę ciesz się niedocenianą wolnością bo nie wiesz co przyniesie przyszłość. pozdro

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group