Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Śladami legend

Czwartek, 16 marca 2023, 8:25
Autor: red
Wałbrzych: Śladami legend
Fot. użyczone
Podążając questem – śladami Legend Muzyki Polski w Wałbrzychu. Taka ścieżka, nie tylko dla turystów, ma szansę powstać w Wałbrzychu. Opracowuje ją Stowarzyszenie Muzyczne Legendy Wałbrzycha „MULWA”.  Pomysłodawcą projektu jest długoletni animator wałbrzyskiej kultury muzycznej, Leszek Grodziński.

Choć stowarzyszenie działa od niedawna, nie próżnuje. Chce jak najszerzej popularyzować wiedzę o Wałbrzychu, jako mieście, z którym przez dekady związane były znakomitości ze świata muzyki.

- Pragniemy badać i upowszechniać losy gwiazd muzycznych, które związały swoje życie na dłużej bądź tylko incydentalnie z naszym miastem. Chcemy przywrócić pamięć o nich, o ich przygodzie z Wałbrzychem. Jednym z naszych piorytetowych celów jest przygotowanie turystycznej ścieżki muzycznej „Śladami Legend Muzyki Polski w Wałbrzychu” – mówi prezes stowarzyszenia Leszek Grodziński.

Powstanie folder informacyjny, ilustrowany obrazami i opisami losów artystów. Stowarzyszenie umieści tablice pamiątkowe w miejscach pobytu legend muzyki. Ścieżka będzie miała walory poznawcze i edukacyjne, ma szansę stać się obowiązkowym punktem programu dla turystów i wszystkich gości odwiedzających Wałbrzych. Bardzo atrakcyjną częścią całego projektu będzie gra edukacyjna. Jej uczestnik podążając questem, pozna sekrety danego miejsca. Na końcu trasy na odkrywców czekać będzie pamiątkowa pieczątka i księga questu. Odcisk pieczęci i wpis do księgi potwierdzą przebycie trasy.

- W naszym odczuciu realizacja tej inicjatywy jeszcze bardziej uatrakcyjni pobyt w naszym mieście stale wzrastającej liczby osób chcących poznać jego bogatą historię i dynamiczną teraźniejszość – dodaje Leszek Grodziński.
       
Zainteresowanych i chętnych do współpracy i dzielenia się swoimi pomysłami i informacjami stowarzyszenie zaprasza do kontaktu, tel. 660 356 520, mail stowarzyszenie.mulwa2501@gmail.com.

Stowarzyszenie Muzyczne Legendy Wałbrzycha „MULWA”
ul. Główna 4, 58-309 Wałbrzych
konto bankowe 68 1020 5095 0000 5302 0264 3682

Na zdjęciu: Leszek Grodziński, pomysłodawca, fundator tablicy pamiątkowej z okazji zawarcia związku małżeńskiego przez Mirę Kubasińską i Tadeusza Nalepę, 9 stycznia 1964 roku w Wałbrzychu. Tablica znajduje się w miejscu ślubu, w Ratuszu, oraz w „Sztygarówce” w Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

11
69%
Cieszy
4
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group