Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SLD chce in vitro i parytetu dla kobiet

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 25 lutego 2010, 7:45
Aktualizacja: 12:09
Autor: szela
Fot. szela
O projekcie ustawy SLD w sprawie in vitro mówiła w Wałbrzychu posłanka Izabela Jaruga–Nowacka. Zdaniem lewicy, problem ten wymaga szybkiego rozwiązania, podobnie jak dramaty głodujących dzieci. Według posłanki, niezbędne jest również uchwalenie parytetu obecności kobiet na listach wyborczych.

Od równego traktowania kobiet w decyzyjnych gremiach Izabela Jaruga-Nowacka uzależnia przyszłość zmian społecznych. Obywatelski projekt w tej sprawie jest po pierwszym czytaniu. Lewica jako jedyna w całości go popiera. Posłanka uważa, że demokracja bez dostępu kobiet jest ułomna. Kobiet w odniesieniu do ich liczby w kraju, jest w sejmie i sejmikach wojewódzkich zbyt mało.

- Ludzie chcą, aby politycy zajęli się bardziej ich sprawami, a nie roztrząsaniem, czy Chlebowski zna Sobiesiaka od czterech, czy czternastu lat. Zmiany nie nastąpią, jeśli recepty na przyszłość będą wychodziły tylko spod męskiej ręki – podkreśla posłanka. Jaruga-Nowacka dowodzi, że restrykcyjna polityka dotycząca absolutnego zakazu aborcji, braku dostępności do antykoncepcji i wiedzy o życiu seksualnym człowieka, nie spowodowała poprawy przyrostu naturalnego. Nie ma też żadnych innych pozytywnych następstw.
- Samo becikowe nic nie załatwi – podkreśla posłanka.
Według Jarugi-Nowackiej, kobiety muszą otrzymywać realne szanse na wybór do gremiów decyzyjnych.
- Powinny po prostu dostać dobre miejsca na listach wyborczych. Jeśli tak się nie stanie, nadal będą tylko przedmiotem działań politycznych, a nie podmiotem, tak, jak to powinno być – tłumaczy.

Posłanka, razem z działaczami SLD z Wałbrzycha, w godzinach popołudniowych spotkała się także z mieszkańcami miasta.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~kokos 25-02-2010 9:57
banda oszustów co jeden to lepszy
~~~ 26-02-2010 23:03
SLD mogło to załatwić , jak było przy władzy.Teraz to może chcieć....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group