Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3689
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: SLD domaga się wyjaśnienia sprawy dofinansowania działań w zakresie transportu miejskiego

Środa, 31 października 2012, 16:15
Aktualizacja: Czwartek, 1 listopada 2012, 9:15
Autor: PAW
Wałbrzych: SLD domaga się wyjaśnienia sprawy dofinansowania działań w zakresie transportu miejskiego
Fot. PAW
Przypomnijmy, że Gmina Wałbrzych za pośrednictwem ZDKiUM, złożyła do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wniosek o dofinansowanie zadania zatytułowanego „Modernizacja infrastruktury transportu publicznego w Wałbrzychu poprzez budowę i modernizację infrastruktury towarzyszącej i zakup urządzeń”. Wniosek Wałbrzycha jako jedyny z 20 został oceniony negatywnie.

Całość zadania przekracza kwotę 10 milionów złotych. Chodziło o budowę nowoczesnych przystanków komunikacji miejskiej z elektronicznym systemem informacji ułatwiającym podróżowanie mieszkańcom Wałbrzycha oraz osobom niepełnosprawnym z naszego miasta.

Wałbrzyski wniosek został odrzucony, bowiem urzędnicy UMWD uznali, że przedstawiony został niewłaściwy wskaźnik rezultatu dotyczący korzystania z przystanków m.in. przez osoby niepełnosprawne.

Asystentka prezydenta Anna Żabska odniosła się kilka dni temu do tej decyzji i zapowiedziała odwołanie ze strony Gminy Wałbrzych: „Informuję , że Gmina złożyła odwołanie od negatywnej oceny projektu „Modernizacja infrastruktury transportu publicznego w Wałbrzychu poprzez budowę i modernizację infrastruktury towarzyszącej i zakup urządzeń”, z żądaniem przeprowadzenia ponownej weryfikacji zgodności i prawidłowości dokonanej oceny propozycji projektu zgodnie z obowiązującymi kryteriami oceny propozycji projektów zatwierdzonymi przez KM RPO WD. Trwa procedura odwoławcza i oczekujemy na decyzję Urzędu Marszałkowskiego” – napisała w oświadczeniu Anna Żabska.

Tymczasem Sojusz Lewicy Demokratycznej w swoim oświadczeniu uznaje działania wałbrzyskich urzędników miejskich za niedbałe i domaga się od prezydenta Romana Szełemeja natychmiastowego wyjaśnienia całego zamieszania.

Oto treść oświadczenia SLD:

Stanowisko SLD w Wałbrzychu w sprawie złego przygotowania projektu w ramach Priorytetu 3 „Rozwój infrastruktury transportowej na Dolnym Śląsku („Transport")", Działanie 3.3 „Transport miejski i podmiejski", trwającego od 30 sierpnia 2012 r. do 1 października 2012 r.

W związku z informacją zawartą na stronie instytucji zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym dla Województwa Dolnośląskiego, dotyczącej oceny propozycji projektów zgłoszonych w naborze nr 21/S/3.3/2012 w ramach Priorytetu 3 „Rozwój infrastruktury transportowej na Dolnym Śląsku („Transport"), Działanie 3.3 „Transport miejski i podmiejski", a szczególnie zawartej tam informacji dotyczącej jedynego odrzuconego spośród złożonych dwudziestu wniosków tj. wniosku gminy Wałbrzych na kwotę 8.722.873,80 zł, który jako jedyny nie spełniał wymaganych kryteriów, Sojusz Lewicy Demokratycznej w Wałbrzychu wyraża swoje oburzenie i zdumienie, jak można było dopuścić do tak nieudolnego złożenia wniosku przez Urząd Miejski w Wałbrzychu?

Domagamy się od pana Prezydenta Romana Szełemeja pilnego wyjaśnienia mieszkańcom naszego miasta dlaczego i kto z pracowników pana Prezydenta dopuścił się takiego niedbalstwa, nieodpowiedzialności i braku profesjonalizmu.

Fakt ten jest tym bardziej bulwersujący biorąc pod uwagę stan komunikacji miejskiej i poziom jej realizacji w naszym mieście. Wbrew zapewnieniom pana Prezydenta Romana Szełemeja o „rewolucji w komunikacji miejskiej" mamy ponowne dowody nieudolności władz miasta Wałbrzycha i utracone ogromne środki zewnętrzne.

Przewodniczący RP SLD w Wałbrzychu
Szymon Heretyk

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group