Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 2389
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: SLD wystawia Heretyka

Poniedziałek, 30 czerwca 2014, 7:07
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca 2014, 12:38
Autor: PAW
Wałbrzych: SLD wystawia Heretyka
Fot. red.
Wybory samorządowe zbliżają się szybkimi krokami. Faworytem w walce o fotel prezydenta Wałbrzycha jest zdecydowanie Roman Szełemej, ale SLD wystawi swojego kandydata. Będzie nim Szymon Heretyk.

Do wyborów samorządowych pozostało kilka miesięcy. Jesienią 2014 roku mieszkańcy Wałbrzycha zadecydują, kto będzie kierował miastem przez kolejne 4 lata.

Obecny prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej jeszcze oficjalnie nie ogłosił, czy będzie starał się o reelekcję. Jeśli tak się stanie będzie z pewnością faworytem.

Może jednak znajdzie się w Wałbrzychu kandydat, która pokrzyżuje plany obecnemu prezydentowi? Na giełdzie nazwisk pojawił się kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Szymon Heretyk – a więc były przewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego, potwierdził, że będzie ubiegał się o tę funkcję.
- Będą startował na prezydenta, jeśli w poniedziałek Rada Wojewódzka SLD zaakceptuje moją kandydaturę – mówi Szymon Heretyk.

Start Heretyk oznacza, że o to stanowisko nie będzie walczył Mirosław Lubiński, który w poprzednich wyborach uległ Szełemejowi, ale miał też gorszy wynik od Patryka Wilda. Niemal pewne jest, że z Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej o fotel prezydenta ubiegać się będzie Alicja Rosiak, która jest najbardziej rozpoznawalną twarzą opozycji.

Prawo i Sprawiedliwość w naszym mieście nie ma zbyt mocnej pozycji. Mocną pozycję w Wałbrzych ma posłana Anna Zalewska, która ma bardzo wyraziste poglądy, ale czy zdecyduje się kandydować na fotel prezydenta Wałbrzycha? Chyba raczej nie, ale wydaje się, że mogłaby konkurować z Szełemejem.

Kto jeszcze mógłby spróbować pokonać obecnego prezydenta? Patryk Wild osiągnął bardzo przyzwoity wynik w poprzednich wyborach, ale ostatnio w sprawach Wałbrzycha nie zabiera głosu. A może szef wałbrzyskiej Solidarności Radosław Mechliński, który angażuje się w sprawy miasta?

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group