Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3675
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Słodkie święta

Środa, 18 grudnia 2019, 15:29
Aktualizacja: Czwartek, 19 grudnia 2019, 7:23
Autor: red
Wałbrzych: Słodkie święta
Fot. użyczone
Słodkie święta w Domach Dziecka w Wałbrzychu z Wawel i Fundacją „Wawel z Rodziną”.

W ramach tegorocznej edycji świątecznej akcji „Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja” realizowanej przez Wawel i Fundację „Wawel z Rodziną” do 426 Domów Dziecka w całej Polsce zostało przekazanych ponad 5 ton słodyczy. Świąteczne zestawy słodkości Wawel trafiły także do placówek w województwie dolnośląskim - w tym do 2 Domów Dziecka w Wałbrzychu.

„Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja” to projekt realizowany przez Wawel i Fundację „Wawel z Rodziną”. Do tej pory, dzięki cyklicznym akcjom dla Domów Dziecka, organizowanym już od 11 lat, pracownicy marki Wawel w ramach wolontariatu przekazali aż 127 ton słodyczy ponad 440 placówkom opiekuńczo-wychowawczym w całej Polsce. W tym roku, wzorem lat ubiegłych, przed Świętami Bożego Narodzenia, Domy Dziecka otrzymały od marki Wawel i Fundacji „Wawel z Rodziną” ponad 5 ton słodyczy. W pomoc najmłodszym włączyli się także znani i lubiani Influencerzy, którzy odwiedzili wybrane ośrodki i wręczyli podopiecznym słodkości.

Słodycze w grudniu trafiły do 2 placówek opiekuńczo-wychowawczych w Wałbrzychu – do Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Wałbrzychu oraz Domu Jedynka.

Słodkie zestawy marki Wawel umiliły Święta także 35 innym ośrodkom opiekuńczo – wychowawczym na terenie województwa dolnośląskiego zlokalizowanymi między innymi: w Jeleniej Górze, Wojcieszowie czy Złotoryi.

Fundacja „Wawel z Rodziną” od 2008 roku aktywnie kontynuuje działalność dobroczynną firmy Wawel. W swoich działaniach wspiera inicjatywy poszerzające wiedzę, zdolności dzieci, tak, żeby było im łatwiej wejść w dorosłe życie. Aktywnie angażuje się w pomoc społeczną i edukacyjną oraz wspieranie polskich rodzin, osób i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Fundacja aktywnie wspiera także świetlice środowiskowe. W 2018 roku uruchomiła innowacyjny program społeczny „Dobro od Dziecka”, który wspiera wychowawców w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group