Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2888
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Słowacki zaklęty słowami. Konkurs

Środa, 7 października 2009, 6:36
Aktualizacja: 6:38
Autor: red.
Do 31 października miłośnicy poezji mogą wysłać swój wiersz na Turniej Jednego Wiersza o Laur Juliusza Słowackiego. Na najlepszych czekają medal bądź nagroda pieniężna.

Turniej jest adresowany dla wszystkich zainteresowanych słowem pisanym. Organizatorzy - Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Dolnośląski Społeczny Komitet Obchodów 200. Rocznicy Urodzin i 160. Rocznicy Śmierci Juliusza Słowackiego - zapraszają do zmagań zarówno zawodowych, jak i amatorskich poetów - ocenianych w osobnych kategoriach.

- Liczymy na zainteresowanie wszystkich zajmujących się poezją - mówi Piotr Borkowski, dyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. - Ten rok, decyzją Sejmu Rzeczypospolitej, został ogłoszony Rokiem Julisza Słowackiego. W związku z tym chcieliśmy dać współczesnym twórcom możliwość pochwalenia się specjalnie przygotowanymi na ten cel utworami, związanymi z postacią Wieszcza.

Prace można wysyłać do końca października drogą mailową na adres slowacki@okis.pl bądź pocztą na adres Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Rynek-Ratusz 24 - z dopiskiem: Turniej Jednego Wiersza. Uwaga, decyduje data wpłynięcia wiersza do siedziby organizatora.

Jury, złożone z dolnośląskich poetów i działaczy społecznych, na czele z przewodniczącą Urszulą Kozioł, dokona oceny nadesłanych prac. Nagrodą w kategorii zawodowej będzie medal im. Juliusza Słowackiego, zaś amatorzy mogą liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 1.000 złotych.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 9 listopada w gmachu Ossolineum podczas zakończenia obchodów Roku Słowackiego.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w regulaminie, dostępnym także na stronie www.okis.pl. Tam zostaną zamieszczone także wyniki poetyckich zmagań.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group