Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4742
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Słynni absolwenci bronią PSP nr 31

Niedziela, 26 lutego 2012, 14:05
Aktualizacja: 14:06
Autor: PAW
Wałbrzych: Słynni absolwenci bronią PSP nr 31
Magdalena Trzaska
Fot. użyczone
Nie milkną echa decyzji Rady Miasta Wałbrzycha o zamiarze likwidacji PSP nr 31 w Wałbrzychu.

Słynni absolwenci Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 są oburzeni pomysłem likwidacji takich szkół jak PSP nr 31.
Od 20 grudnia ubiegłego roku los niepozornej szkoły na obrzeżach Wałbrzycha stoi pod znakiem zapytania. Rodzice, nauczyciele i mieszkańcy skupieni wokół Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31, bo o niej mowa, w obliczu nagłego pomysłu likwidacji tej placówki, łączą swoje siły w proteście.
- Nie ma zgody na zamknięcie szkoły bez żadnego sensownego uzasadnienia, dlatego zaczynamy głośno o tym mówić – mówi Monika Misińska-Wrona.

Mówią o tym również absolwenci tej szkoły, o których głośno jest nie tylko w Wałbrzychu, w Polsce, ale i na świecie - uznani specjaliści, sportowcy, artyści, ludzie o szerokich horyzontach, którzy swój talent potrafili umiejętnie wykorzystać, sprawnie kierując swoimi karierami, realizując swoje pasje.

KRZYSZTOF ŚLAZIŃSKI:
urodzony w 1982 roku. O sobie pisze:
- W 2006 roku wygrałem konkurs na zarys scenariusza filmu animowanego, zorganizowany przez firmę Platige Image oraz Tomka Bagińskiego (nominowanego do Oscara za animację "Katedra"). Film (póki co) nie powstał, ale wygrana w konkursie zaowocowała kilkoma zleceniami.
- Pracowałem przy edycji dialogów i kilku poprawkach scenariuszowych w filmie Tomka Bagińskiego „Kinematograf”. Animacja ta zdobyła wiele nagród, między innymi prestiżową nagrodę BAFTA (brytyjski odpowiednik Oscara). Film wygrał też sporo festiwali na całym świecie, między innymi Festiwal Animago w Niemczech, kilka festiwali we Włoszech, Hiszpanii, na Cyprze, Malcie.
- Jestem współscenarzystą filmu animowanego do kampanii społecznej Fundacja Akcja www.rodzina.sos.pl, wyprodukowanego przez studio Platige Image
- Pisałem scenariusze do kilku innych reklam i filmów animowanych, między innymi dla Studia Postprodukcyjnego Orka.
- W roku 2010 mój scenariusz dotarł do finału konkursu na serial animowany, organizowanego przez Badi Badi FX Studio.

Z wykształcenia jestem plastykiem. 2 lata temu ukończyłem studia na kierunku malarstwo w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie prowadzę własną firmę - agencję kreatywną Mallow Multimedia (www.mallow.pl), w ramach której piszę scenariusze, realizuję zlecenia graficzne oraz filmy animowane. Pracowałem już między innymi przy reklamie dla Dr. Oetkera (narysowałem storyboard do spotu "Zakochana"), wykonywałem kilka animacji dla Electrolux Poland, wykonywałem animacje dla firm z Niemiec, robiłem modele 3D dla firm z USA.

Krzysztof O SZKOLE:
- Bez wątpienia wiele bym nie osiągnął, gdyby nie nauka w Szkole Podstawowej nr 31. Tomek Bagiński powiedział mi kiedyś, że konkurs scenariuszowy wygrałem dzięki poczuciu humoru oraz dobremu, ciekawemu stylowi pisania. Ten styl to duża zasługa mojej polonistki z podstawówki. Edukacja w 31 pozwoliła mi rozwinąć skrzydła - dostałem się do dobrego liceum, nie miałem większych problemów z dostaniem się na studia. Dziś z powodzeniem i sukcesami spełniam swoje marzenia. Sądzę, że w edukacji najważniejszy jest ten pierwszy etap. Stworzenie dziecku dobrych warunków do nauki przekłada się na jego późniejsze życie. Bardzo się cieszę, że kiedy byłem dzieckiem, nie utrudniano mi zdobycia wiedzy. Dlatego nie rozumiem decyzji o likwidacji szkoły nr 31 - szkoły z dobrymi wynikami, przyjaznej uczniom, bezpiecznej, jedynej szkoły w dzielnicy Rusinowa.

MAGDALENA TRZASKA:
rocznik 1980. Karierę zaczęła w roku 1999 po zajęciu 2. miejsca w międzynarodowym konkursie Elite Model Look . W ten sam sposób karierę zaczęły m.in.: Linda Evangelista, Claudia Shiffer, Cindy Crawford, Gisele Bundchen. W efekcie podpisała kontrakt z agencją Elite w Polsce, następnie z Woman w Nowym Jorku (jednej z najlepszych na świecie). Po 4 latach w N.Y. przeniosła się do Europy, współpracując z najlepszymi agencjami z poszczególnych krajów, w których kwitnie fashion bussiness. Pracowała m.in. dla Dior, Dolce & Gabanna, Yves Saint Laurent, różnych magazynów w Polsce, więcej za granicą (Marie Claire, Woman's Health, Elle, Cosmopolitan, Italian Voque, American Glamour, Harper's Bazaar, V Magazine).Magda śmieje się, że ciężko wymienić, gdyż sporo tego było. Reklamy dla Danon, Biorn, Maschio Vino i Martini Asti-Rossi. Rola modelki (pokaz mody) w filmie Steven'a Seagal. Odwiedziła w związku z pracą 35 krajów. W większości z nich mieszkała od miesiąca do trzech. Obecnie mieszka w Mediolanie i nadal zajmuje się modelingiem, w wolnym czasie pracując nad nowymi projektami.

O SZKOLE Magda pisze: - Szkoła Podstawowa nr 31 zawsze będzie jednym z najpiękniejszych wspomnień z lat mojego dzieciństwa. Nie tylko moich wspomnień, ale i członków mojej rodziny: siostry babci, mamy, mojej siostry i mam nadzieję również naszych dzieci. Każde z nas zaczęło tu swoją edukację i każde z nas ukształtowało tu swój charakter, co zaowocowało osiągnięciami w naszym życiu. Szkoła pomogła wykształcić nas na dobrych ludzi. Zamknięcie jej będzie ogromną stratą. Nie rozwiąże problemów, ale je wykreuje. Ogrom dzieciaków obecnie już musi dojeżdżać z okolic, co nie jest łatwe dla maluchów, jak i dla rodziców, bo dojazdy są uciążliwe, kosztowne i czasochłonne. Likwidacja szkoły byłaby dyskomfortem przede wszystkim dla dzieci, o których tu się nie myśli. To one powinny być na pierwszym miejscu! Nikt nie zastanawia się, ile czasu będą musiały poświęcić na dojazdy, zamiast się w tym czasie uczyć, odrabiać lekcje lub odpoczywać. Czasem rodzic będący w pracy nie będzie mógł zawieźć dziecka do szkoły. Najmłodsze dzieci narażone będą na potencjalne niebezpieczeństwa w drodze do odległej placówki. Nie ma żadnego powodu zamykania szkoły podstawowej nr 31, a wręcz są ogromne przeciwwskazania. Będziemy walczyć o PSP 31 - o dogodne warunki dla dzieci - o ich przyszłość, bezpieczeństwo i komfort. Szkoły powinno się otwierać, a nie zamykać!

ARKADIUSZ ARO MAŁECKI:
ur. 1982 roku. Muzyk, znany polski raper, pionier wałbrzyskiego rapu. Pierwsze rapowe nagrania w karierze Aro to koniec lat dziewięćdziesiątych, a dokładnie 1998 rok, kiedy to powstają trzy numery będące zalążkiem pierwszego dema Aro. Pierwsze nagrania artysty trafiają na Dolnośląską Listę Przebojów wałbrzyskiego Radia BRW. Poważna przygoda z rapem zaczyna się w 2003 roku, kiedy to Aro wydaje „Pierwszysoloprojekt". Jeszcze w tym samym roku, po wygraniu trzech największych przeglądów hip hopowych w Polsce, Aro podpisuje kontrakt płytowy z warszawską wytwórnią SP RECORDS. Ukazuje się płyta „Cogonieznajom". Na niej gościnnie pojawia się m.in. Kazik Staszewski, a teledysk „Pocztówka z wakacji" emitowana jest przez VIVA Polska. Z tego albumu pochodzi również legendarny już kawałek „Ken i Barbi". W 2008 roku Aro wydaje album „Mieszkamy obok", który w limitowanej ilości 500 sztuk rozchodzi się już w pierwszych dniach po premierze. Na płycie gościnnie usłyszeć można m.in. znanych łódzkich raperów Zeusa, Kliforda z NTK i Kawę. Album promuje teledysk „Widziałem". W najbliższych planach jest premiera nowego albumu rapera. W tej chwili w łódzkim „Cogoniemastudio" trwają pracę nad materiałem na nową płytę.

PAWEŁ AUGUSTYNIK:
ur. 1995 roku. Gwiazda boksu wagi średniej. Edukacja: Sportowa Szkoła Średnia w Bristolu, kierunek: Akademia Boksu. Paweł trenuje boks od trzech lat, mieszka i uczy się w Taunton. Osiągnięcia: Mistrz Wielkiej Brytanii 2011, Mistrz Anglii 2011, Mistrz zachodnich Hrabstw Anglii 2011, obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Anglii.
Paweł o sobie pisze: - W klubie bokserskim zostałem fajnie przyjęty, szybko się zaklimatyzowałem, a co najważniejsze, to poczułem, że jest to rzecz, którą chcę robić w życiu. Po 3 miesiącach treningu miałem już pierwszą walkę na gali bokserskiej. I tak to właśnie się zaczęło i trwa już ponad 3 lata. W ubiegłym roku, po 15 wygranych walkach, Klub wystawił mnie do mistrzostw Anglii. Szybko dotarłem do finału, który odbył się 22 maja w Londynie. Finał wygrałem 5:0. Miesiąc później dostałem powołanie do kadry Anglii i w lipcu w Cardiff na mistrzostwach Wielkiej Brytanii zdobyłem złoty medal dla Anglii przez RSC w pierwszej rundzie. W tym roku w marcu startuję w następnych mistrzostwach Anglii.

O SZKOLE: Dzięki PSP 31 zaszczepił się we mnie duch sportu. Bardzo dobrze wspominam lata spędzone w tej szkole. Odnosząc się do planów zamknięcia szkoły nr 31 - STANOWCZE NIE!

Powyższe przykłady to jedynie wycinek szerokiego grona absolwentów, o których warto napisać. Mury tej szkoły mogą pękać z dumy, bo choć sukcesy tych osób, to przede wszystkim ich indywidualna praca nad sobą, ciężko nie zgodzić się ze słowami Krzyśka, że etap szkoły podstawowej ma duży wpływ na nasz rozwój. Tylko w sprzyjających warunkach odpowiednio kształtuje się poczucie wartości, ambicja, aspiracje, chęć samorozwoju i gotowość do odważnego wkraczania w różne sfery życia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group