• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 6:51
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 1963
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Słynni absolwenci bronią PSP nr 31

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 26 lutego 2012, 14:05
Aktualizacja: 14:06
Autor: PAW
Magdalena Trzaska
Fot. użyczone
Nie milkną echa decyzji Rady Miasta Wałbrzycha o zamiarze likwidacji PSP nr 31 w Wałbrzychu.

Słynni absolwenci Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 są oburzeni pomysłem likwidacji takich szkół jak PSP nr 31.
Od 20 grudnia ubiegłego roku los niepozornej szkoły na obrzeżach Wałbrzycha stoi pod znakiem zapytania. Rodzice, nauczyciele i mieszkańcy skupieni wokół Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31, bo o niej mowa, w obliczu nagłego pomysłu likwidacji tej placówki, łączą swoje siły w proteście.
- Nie ma zgody na zamknięcie szkoły bez żadnego sensownego uzasadnienia, dlatego zaczynamy głośno o tym mówić – mówi Monika Misińska-Wrona.

Mówią o tym również absolwenci tej szkoły, o których głośno jest nie tylko w Wałbrzychu, w Polsce, ale i na świecie - uznani specjaliści, sportowcy, artyści, ludzie o szerokich horyzontach, którzy swój talent potrafili umiejętnie wykorzystać, sprawnie kierując swoimi karierami, realizując swoje pasje.

KRZYSZTOF ŚLAZIŃSKI:
urodzony w 1982 roku. O sobie pisze:
- W 2006 roku wygrałem konkurs na zarys scenariusza filmu animowanego, zorganizowany przez firmę Platige Image oraz Tomka Bagińskiego (nominowanego do Oscara za animację "Katedra"). Film (póki co) nie powstał, ale wygrana w konkursie zaowocowała kilkoma zleceniami.
- Pracowałem przy edycji dialogów i kilku poprawkach scenariuszowych w filmie Tomka Bagińskiego „Kinematograf”. Animacja ta zdobyła wiele nagród, między innymi prestiżową nagrodę BAFTA (brytyjski odpowiednik Oscara). Film wygrał też sporo festiwali na całym świecie, między innymi Festiwal Animago w Niemczech, kilka festiwali we Włoszech, Hiszpanii, na Cyprze, Malcie.
- Jestem współscenarzystą filmu animowanego do kampanii społecznej Fundacja Akcja www.rodzina.sos.pl, wyprodukowanego przez studio Platige Image
- Pisałem scenariusze do kilku innych reklam i filmów animowanych, między innymi dla Studia Postprodukcyjnego Orka.
- W roku 2010 mój scenariusz dotarł do finału konkursu na serial animowany, organizowanego przez Badi Badi FX Studio.

Z wykształcenia jestem plastykiem. 2 lata temu ukończyłem studia na kierunku malarstwo w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie prowadzę własną firmę - agencję kreatywną Mallow Multimedia (www.mallow.pl), w ramach której piszę scenariusze, realizuję zlecenia graficzne oraz filmy animowane. Pracowałem już między innymi przy reklamie dla Dr. Oetkera (narysowałem storyboard do spotu "Zakochana"), wykonywałem kilka animacji dla Electrolux Poland, wykonywałem animacje dla firm z Niemiec, robiłem modele 3D dla firm z USA.

Krzysztof O SZKOLE:
- Bez wątpienia wiele bym nie osiągnął, gdyby nie nauka w Szkole Podstawowej nr 31. Tomek Bagiński powiedział mi kiedyś, że konkurs scenariuszowy wygrałem dzięki poczuciu humoru oraz dobremu, ciekawemu stylowi pisania. Ten styl to duża zasługa mojej polonistki z podstawówki. Edukacja w 31 pozwoliła mi rozwinąć skrzydła - dostałem się do dobrego liceum, nie miałem większych problemów z dostaniem się na studia. Dziś z powodzeniem i sukcesami spełniam swoje marzenia. Sądzę, że w edukacji najważniejszy jest ten pierwszy etap. Stworzenie dziecku dobrych warunków do nauki przekłada się na jego późniejsze życie. Bardzo się cieszę, że kiedy byłem dzieckiem, nie utrudniano mi zdobycia wiedzy. Dlatego nie rozumiem decyzji o likwidacji szkoły nr 31 - szkoły z dobrymi wynikami, przyjaznej uczniom, bezpiecznej, jedynej szkoły w dzielnicy Rusinowa.

MAGDALENA TRZASKA:
rocznik 1980. Karierę zaczęła w roku 1999 po zajęciu 2. miejsca w międzynarodowym konkursie Elite Model Look . W ten sam sposób karierę zaczęły m.in.: Linda Evangelista, Claudia Shiffer, Cindy Crawford, Gisele Bundchen. W efekcie podpisała kontrakt z agencją Elite w Polsce, następnie z Woman w Nowym Jorku (jednej z najlepszych na świecie). Po 4 latach w N.Y. przeniosła się do Europy, współpracując z najlepszymi agencjami z poszczególnych krajów, w których kwitnie fashion bussiness. Pracowała m.in. dla Dior, Dolce & Gabanna, Yves Saint Laurent, różnych magazynów w Polsce, więcej za granicą (Marie Claire, Woman's Health, Elle, Cosmopolitan, Italian Voque, American Glamour, Harper's Bazaar, V Magazine).Magda śmieje się, że ciężko wymienić, gdyż sporo tego było. Reklamy dla Danon, Biorn, Maschio Vino i Martini Asti-Rossi. Rola modelki (pokaz mody) w filmie Steven'a Seagal. Odwiedziła w związku z pracą 35 krajów. W większości z nich mieszkała od miesiąca do trzech. Obecnie mieszka w Mediolanie i nadal zajmuje się modelingiem, w wolnym czasie pracując nad nowymi projektami.

O SZKOLE Magda pisze: - Szkoła Podstawowa nr 31 zawsze będzie jednym z najpiękniejszych wspomnień z lat mojego dzieciństwa. Nie tylko moich wspomnień, ale i członków mojej rodziny: siostry babci, mamy, mojej siostry i mam nadzieję również naszych dzieci. Każde z nas zaczęło tu swoją edukację i każde z nas ukształtowało tu swój charakter, co zaowocowało osiągnięciami w naszym życiu. Szkoła pomogła wykształcić nas na dobrych ludzi. Zamknięcie jej będzie ogromną stratą. Nie rozwiąże problemów, ale je wykreuje. Ogrom dzieciaków obecnie już musi dojeżdżać z okolic, co nie jest łatwe dla maluchów, jak i dla rodziców, bo dojazdy są uciążliwe, kosztowne i czasochłonne. Likwidacja szkoły byłaby dyskomfortem przede wszystkim dla dzieci, o których tu się nie myśli. To one powinny być na pierwszym miejscu! Nikt nie zastanawia się, ile czasu będą musiały poświęcić na dojazdy, zamiast się w tym czasie uczyć, odrabiać lekcje lub odpoczywać. Czasem rodzic będący w pracy nie będzie mógł zawieźć dziecka do szkoły. Najmłodsze dzieci narażone będą na potencjalne niebezpieczeństwa w drodze do odległej placówki. Nie ma żadnego powodu zamykania szkoły podstawowej nr 31, a wręcz są ogromne przeciwwskazania. Będziemy walczyć o PSP 31 - o dogodne warunki dla dzieci - o ich przyszłość, bezpieczeństwo i komfort. Szkoły powinno się otwierać, a nie zamykać!

ARKADIUSZ ARO MAŁECKI:
ur. 1982 roku. Muzyk, znany polski raper, pionier wałbrzyskiego rapu. Pierwsze rapowe nagrania w karierze Aro to koniec lat dziewięćdziesiątych, a dokładnie 1998 rok, kiedy to powstają trzy numery będące zalążkiem pierwszego dema Aro. Pierwsze nagrania artysty trafiają na Dolnośląską Listę Przebojów wałbrzyskiego Radia BRW. Poważna przygoda z rapem zaczyna się w 2003 roku, kiedy to Aro wydaje „Pierwszysoloprojekt". Jeszcze w tym samym roku, po wygraniu trzech największych przeglądów hip hopowych w Polsce, Aro podpisuje kontrakt płytowy z warszawską wytwórnią SP RECORDS. Ukazuje się płyta „Cogonieznajom". Na niej gościnnie pojawia się m.in. Kazik Staszewski, a teledysk „Pocztówka z wakacji" emitowana jest przez VIVA Polska. Z tego albumu pochodzi również legendarny już kawałek „Ken i Barbi". W 2008 roku Aro wydaje album „Mieszkamy obok", który w limitowanej ilości 500 sztuk rozchodzi się już w pierwszych dniach po premierze. Na płycie gościnnie usłyszeć można m.in. znanych łódzkich raperów Zeusa, Kliforda z NTK i Kawę. Album promuje teledysk „Widziałem". W najbliższych planach jest premiera nowego albumu rapera. W tej chwili w łódzkim „Cogoniemastudio" trwają pracę nad materiałem na nową płytę.

PAWEŁ AUGUSTYNIK:
ur. 1995 roku. Gwiazda boksu wagi średniej. Edukacja: Sportowa Szkoła Średnia w Bristolu, kierunek: Akademia Boksu. Paweł trenuje boks od trzech lat, mieszka i uczy się w Taunton. Osiągnięcia: Mistrz Wielkiej Brytanii 2011, Mistrz Anglii 2011, Mistrz zachodnich Hrabstw Anglii 2011, obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Anglii.
Paweł o sobie pisze: - W klubie bokserskim zostałem fajnie przyjęty, szybko się zaklimatyzowałem, a co najważniejsze, to poczułem, że jest to rzecz, którą chcę robić w życiu. Po 3 miesiącach treningu miałem już pierwszą walkę na gali bokserskiej. I tak to właśnie się zaczęło i trwa już ponad 3 lata. W ubiegłym roku, po 15 wygranych walkach, Klub wystawił mnie do mistrzostw Anglii. Szybko dotarłem do finału, który odbył się 22 maja w Londynie. Finał wygrałem 5:0. Miesiąc później dostałem powołanie do kadry Anglii i w lipcu w Cardiff na mistrzostwach Wielkiej Brytanii zdobyłem złoty medal dla Anglii przez RSC w pierwszej rundzie. W tym roku w marcu startuję w następnych mistrzostwach Anglii.

O SZKOLE: Dzięki PSP 31 zaszczepił się we mnie duch sportu. Bardzo dobrze wspominam lata spędzone w tej szkole. Odnosząc się do planów zamknięcia szkoły nr 31 - STANOWCZE NIE!

Powyższe przykłady to jedynie wycinek szerokiego grona absolwentów, o których warto napisać. Mury tej szkoły mogą pękać z dumy, bo choć sukcesy tych osób, to przede wszystkim ich indywidualna praca nad sobą, ciężko nie zgodzić się ze słowami Krzyśka, że etap szkoły podstawowej ma duży wpływ na nasz rozwój. Tylko w sprzyjających warunkach odpowiednio kształtuje się poczucie wartości, ambicja, aspiracje, chęć samorozwoju i gotowość do odważnego wkraczania w różne sfery życia.

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~Miśnia 26-02-2012 15:10
Wielkie podziękowania dla Szanownej Redakcji za zamieszczenie tekstu! Jesteście Wielcy!
~Miśnia 26-02-2012 15:14
Tylko zdjęcia Pawła brakuje.
~mika 26-02-2012 15:19
samo zdjęcie mówi wszystko.... jak się Pani martwi o szkołę...;)
~do mika 26-02-2012 15:54
Czytając twój komentarz człowiek upewnia sie tylko,że głupich nie sieją sami się rodzą.
~BRAWO! 26-02-2012 17:32
W tej szkole główny nacisk to wychowanie.Moje dzieci dzięki świetnej współpracy z pedagogami wyrosły na porządnych,wykształconych ludzi.Jestem im za to bardzo wdzieczna i dziwię się,że takie placówki są zamykane.Trzymam kciuki za PSP 31.
~realista 26-02-2012 17:35
jak Ci absolwenci celebryci są tacy mądrzy, to niech powiedzą jak znaleźć pieniądze na utrzymanie tylu szkół w mieście. A dlaczego Ci celebryci obrońcy wyjechali z miasta ????
~ 26-02-2012 18:51
realista roznie sie ludziom zycie uklada jesli ktos dostal inna szanse wiadomo tak samo jak ja i ty i inni tez z tego skorzysta. Pieniadze gdybys dobrze doczytal jak funkcjonowala do tej pory szkola to nie wypisywalbys bzdur. Dobry gospodarz jesli szuka oszczednosci to wszedzie i przede wszystkim zaczyna od siebie dajac tym samym przyklad wiesz ile byloby oszczednosci miesiecznie nie mowiac juz w skali roku gdyby tak pomniejszyc pensje tym co maja dla przecietnego smiertelnika i tak bardzo wysokie. Jestem za likwidacja szkol, ale tych gdzie jest naprawde malo dzieci 31 do nich nie nalezy.
~do realisty 26-02-2012 19:15
zazdrość, straszna rzecz, co? :) nie musisz się martwić o pieniądze na utrzymanie 31, bo dyrekcja, kadra i rodzice potrafią pozyskać więcej ze środków zewnętrznych na ten cel, niż w życiu przeszło przez Twoje ręce. dlatego przy tym koszt utrzymania przez gminę tej szkoły to całe, oszałamiające, niewyobrażalne 20 TYSIĘCY ZŁOTYCH ROCZNIE! widać, że skończyłeś słabą szkołę, najpierw się czyta, zasięga informacji, a potem wypowiada. pozdrawiam :)
~tołdi 26-02-2012 19:21
"realista" celebryci to chyba za dużo powiedziane. Wyrwało Ci się, co nie? Sasiada też dzieci chodziły do tej szkoły. Nikola to nawet ma męża, a Wiesiek ma jeszcze tylko dwa lata do...odsiedzenia.
~do realisty 26-02-2012 19:21
zazdrość, straszna rzecz, co? :) nie musisz się martwić o pieniądze na utrzymanie 31, bo dyrekcja, kadra i rodzice potrafią pozyskać więcej ze środków zewnętrznych na ten cel, niż w życiu przeszło przez Twoje ręce. dlatego przy tym koszt utrzymania przez gminę tej szkoły to całe, oszałamiające, niewyobrażalne 20 TYSIĘCY ZŁOTYCH ROCZNIE! widać, że skończyłeś słabą szkołę, najpierw się czyta, zasięga informacji, a potem wypowiada. pozdrawiam :)
~do realisty 26-02-2012 19:37
Wyjechali z Wałbrzycha,bo tutaj się zamyka drzwi przed sukcesami.Ale podstawy z podstawówki owocują w świecie.I MY mieszkańcy Rusinowej jesteśmy z nich dumni.
~ 26-02-2012 19:45
dokladnie tylko widzisz gro ludzi nie potrafi czytac ze zrozumieniem albo nie czyta wcale. Nasluchali sie opowiesci naszych wladz jak to dokladaja do szkoly, jakie to beda oszczednosci ale nie zadali sobie trudu, zeby wysluchac tych co tam sa od lat czy przeczytac ze zrozumieniem. Ja nie ma nic wspolnego ze szkola 31 nie moje rejony nie mam dzieci w wieku szkolnym, ale to nie ozancza, ze mam klapki na oczach i wierze tylko w to co mowia "gora" bo ona duzo mowi, duzo obiecuje ale jak do tej pory to wszystko jest wirtualne i liczenie pieniedzy na likwidacjach. Z proznego to i....itd wiec nie oczekujmy cudow bo ich nie bedzie nie pozwolmy niszczyc tego co moze funkcjonowac.
~do BRAWO 26-02-2012 20:27
pozostawiam temat likwidacji szkoly(sam jestem przeciwny),aleszkoly sa do uczenia,a nie do wychowywania dzieci,bo od tego jest dom,rodzina
~motylek 26-02-2012 21:21
Każde z trzech pytań w referendum tzw szkolnym,opiera się na tym że ,zostanie odwołana Rada Miejska .Jeśli nawet uda się odwołać Radę Miejską to następne wybory odbędą się gdzieś we wrześniu (sprawdzenie kandydatów ,kampania wyborcza , protesty wyborcze,ukonstytuowanie się nowej RADY itd.) Wszystko to będzie już NIC NIE WARTE . Uchwała ,o likwidacji w marcu, decyzja o grodzkości już w rękach RADY MINISTRÓW -ogłoszona ma być gdzieś w maju. Szkoły od 1 września po nowemu . Czyli REFERENDUM w obronie szkół nie ma najmniejszego sensu .Czyli jeżeli nie ma sensu TO O CO CHODZI ??????????????????. Wielki PRZEKRĘT ROSIAKÓW ,by doprowadzić do nowy.ch wyborów. PRYWATNA KAMPANIA za miejskie pieniądze Rosiaków i Pisiorów. Poleć znajomemu Poprzedni Sortuj: drzewko Pokaż wszystkie Polecam wal
~przecież realista to arbuz 26-02-2012 21:25
realista to pan kłamczuch arbuz-torbus,znany wałbrzyski pinokio
~opamietajcie się 26-02-2012 21:27
szkoła 31 kosztuje 20 tys,rocznie--czy warto zamykać przecież nie małą szkołe?na litosc boską ludzi eopamietajcie się!!!
~;] 26-02-2012 21:37
"Słynni absolwenci Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 są oburzeni pomysłem likwidacji takich szkół jak PSP nr 31."
~taa 26-02-2012 21:43
I myślicie że te 20 tys. wystarczy??!! A zaraz jeden z drugim będzie na forach pisał jaki ten Wałbrzych brzydki i w ogóle... A gdzie remonty, tych szkół?? Za 20 tys. nic nie zrobisz... ludzie OPAMIĘTAJCIE SIĘ, nawet ubikacje (jeżeli to coś można tak nazwać) w tej szkole walą się... Brak warunków...
~jestem zdziwiona 26-02-2012 23:21
Jakie ubikacje? Jakie wystarczy? Piszę teraz o dopłatach gminy, poza remontami finansowanymi rok rocznie z projektów UE, środków zewnętrznych etc....Zapraszam do tej szkoły - można zobaczyć, przekonać się na własne oczy, porozmawiać - to było DO "TAA". Bo do "motylka" nawet szkoda klawiatury. Biedni ludzie o braku samodzielnego myślenia i takich wniosków... Moje serdeczne ubolewanie, wsparcie i zrozumienie. Pewnie Motylek skończy kiedyś w DPSie... :)
~trolk 26-02-2012 23:22
ale znane osobistosci o w morde....buahaha. Niech sie zrzuca na swoja stara bude
~tołdi 27-02-2012 5:36
Oj "motylek" chyba jest coś na rzeczy....
~do taa 27-02-2012 7:14
a co waść chcesz od tych ubikacji?ma byc w złotych kafelkach?z ładnej miski sie nie najesz,liczy sie jak szkoła uczy,atmosfera w niej.jakie remonty?przecież to nie jest stray walący się budynek.Szkoła 31 to tak zwana 1000 latka oddana w latach 60 tych 20 wieku.szkoła jest zadbana z wyremontowaną salą(dzieki srodkom zbieranym równiez przez rodziców)z wymienonymi oknami i z planowanom w tym roku termoizolacją.i po co te starania i dbałośc?żeby smieszna komisja kierując sie swoim widzimisie zamkneła te szkołe?brak kryteriów --po prostu zamykamy.akurat szkoła 31 nie spełnia zadnych kryteriów do zamkniecia.I TO JEST SKANDAL!!!I DLATEGO RODZICE WALCZĄ.czy ludzie potrafia to zrozumieć?tylko dlatego zlikwidowac bo sie komus budynek spodobał?i widzi tam swój interes?
~do trolk 27-02-2012 10:12
a ty co w życiu osiągnąłeś poza dostępem do internetu, gdzie trolujesz? nie muszą się zrzucać na swoja "starą budę" - A. nie wymaga tego sytuacja finansowa szkoły B. ich rodzice w czasach, gdy oni tam się uczyli, włożyli swoją pracę i kasę.
~ 27-02-2012 11:35
trolk jedynie co osiagnales perfekcyjnie to klepanie po klawiaturze tu akurat nie trzeba konczyc szkol najwiekszy gamon nauczy sie klepac:))))
~l 27-02-2012 15:10
zobaczymy gówniarzerio jak będziecie mieli swoje pociechy i będą musieli zasuwać do miasta o 7 rano a wy razem z nimi
~pepe 28-02-2012 10:47
do realisty Wyjechali, bo nie mogli patrzec na twoja niezadowolona, pesymistyczna gebe!
~pepe 28-02-2012 10:59
Do Trolka Zazdroscisz im, co?Typowo polska cecha. Zebys osiagnal w zyciu choc jeden procent, tego co oni! Ale w twoim przypadku to nie mozliwe bo jestes za glupi baranie!
~dumny 4-03-2012 19:07
Jest jeszcze wielu innych wykształconych absolwentów np lekarzy,którzy złożyli przysięgę i leczą ludzi zamiast pchać się do polityki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group