Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4086
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Jedlina-Zdrój: Śmieci na Borowej

Piątek, 3 września 2021, 12:32
Aktualizacja: 13:18
Autor: red
Wałbrzych/Jedlina-Zdrój: Śmieci na Borowej
Fot. Nadleśnictwo Wałbrzych
Nadleśnictwo Wałbrzych informuje, że zgodnie z zasadą "zabierz śmieci ze sobą", kolejne (już naprawdę jedne z ostatnich) kubły na śmieci znikają z naszych lasów.

Tym razem to dwa pojemniki na szczycie Borowej. Do tej pory opróżniane były przez pracowników nadleśnictwa i niezależnie jak często się je opróżniało - to zawsze były pełne. Niezależnie jak często się je opróżniało - to na szczycie i tak zawsze pracownicy Nadleśnictwa zbierali dodatkowo pół dużego wora rozrzuconych śmieci. Z Borowej śmieci były zwożone wręcz tonami. Co więcej, z racji na bardzo stromy podjazd i podłoże, ze względu na różne warunki atmosferyczne, często przez dłuższy okres nie było możliwości wjazdu na Borową w celu zabrania śmieci, a te ciągle się zbierały.

- Jak widać na zdjęciu, miejsce to wręcz odstraszało. Było bardzo nieestetyczne. Nawet nieprzepełnione pojemniki brzydko pachniały i było tam bardzo brudno. Rzucone pod pojemniki śmieci zwabiały zwierzynę leśną i stanowiły dla niej realne zagrożenie. Często też podczas sprzątania rozmawiałem z turystami, i wspólnie dochodziliśmy do wniosku, że tych pojemników nie powinno tutaj być. Biorąc wszystko pod uwagę, wspólnie z Gminą Jedlina-Zdrój, postanowiliśmy pojemniki ze szczytu zabrać. Mamy nadzieję, że dzięki temu miejsce to stanie się o wiele przyjemniejsze i że śmieci będzie mniej - tłumacza pracownicy Nadleśnictwa.

To miejsce dalej będzie przez Nadleśnictwo i gminę utrzymywane w porządku, ale być może tony zmienią się na kilogramy.

Źródło: Nadleśnictwo Wałbrzych

Twoja reakcja na artykuł?

15
44%
Cieszy
3
9%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
6%
Smuci
2
6%
Złości
11
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group