Czytających: 4358

Rajd Świdnicki Krause: Śmierć na trasie Rajdu Świdnickiego, druga pętla odwołana [FOTO, VIDEO z miejsca wypadku]

Niedziela, 10 kwietnia 2011, 11:37
Aktualizacja: 21:46
Autor: MDvR
Roztrzaskane auto na lawecie
Załoga Sylwester Olszewski i Michał Całek startująca w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski Hondą Civic Type–R uległa wypadkowi na oesie 11 Wolibórz – Jodłownik.

Na miejscu była straż pożarna i karetka, wysłano też helikopter. Kierowcę wycinano z rajdówki, niestety zmarł podczas reanimacji.

Po 10 oesie załoga Olszewski/Całek plasowała się na 30 pozycji w klasyfikacji generalnej rajdu, walcząc o jak najwyższą lokatę w klasie R 3, w której startuje nasza załoga Hupało/Duziak. Przed wypadkiem świdniczanie byli wiceliderami, duet Olszewski/Całek znajdował się na piątej pozycji.

Rajd Świdnicki Krause został przerwany, zwycięzcą został Francuz Bryan Bouffier, wyprzedzając Michała Sołowowa i Tomasza Kuchara.