Czytających: 5576

Wałbrzych/Kraj: Smutny powrót do domu

Poniedziałek, 14 marca 2022, 10:21
Aktualizacja: 10:28
W ostatnim meczu turnieju o awans do I ligi siatkówki kobiet, MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych pewnie 3–0 pokonał Gedanię Gdańsk.

Pierwszy set przebiegał po myśli podopiecznych trenera Marka Olczyka i dość spokojnie wałbrzyszanki wygrały tę partię do 18. W drugiej partii oglądaliśmy bardziej zacięte widowisko, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały nasze siatkarki i wygrały do 21. Trzeci set nie miał właściwie żadnej historii, bowiem od początku to Chełmiec pewnie prowadził i dał w tej partii ugrać rywalkom zaledwie 15 punktów. Mimo dwóch wygranych podczas tego turnieju spotkań Chełmiec nie awansował do dalszego etapu rywalizacji. Po trzech dniach siatkarskiej rywalizacji półfinał w Legionowie wygrała Legionovia z 5 punktami i sety 8:5 przed Silesią Volley - 5 punktów, sety 6:4 oraz Chełmcem 5 punktów, sety 7:5) Gedania zdobyła 3 punkty, sety 2:9). Do turnieju finałowego wchodzą Legionowo i Mysłowice.