Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3111
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Śniadanie charytatywne w Starej Kopalni

Poniedziałek, 15 maja 2017, 12:55
Aktualizacja: 14:11
Autor: red
Wałbrzych: Śniadanie charytatywne w Starej Kopalni
Fot. organizatorzy
W minionym roku po raz pierwszy w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia zorganizowano artystyczne śniadanie charytatywne, podczas którego zaprezentowano najlepsze wzornictwo z Dolnego Śląska, tj. Polski Stół.

Dochód ze śniadania został przeznaczony na sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

28 maja w Starej Kopalni ponownie odbędzie się śniadanie charytatywne pod nazwą "Porcja Sztuki". W tym roku współtworzyć to wydarzenie będą wałbrzyska Fabryka Porcelany "Kristoff" oraz młodzi artyści z pracowni ceramiki "Ende" oraz "Tohu&Bohu". Całość dopełni prezentacja sztuki Piotra Micka - kierownika Centrum Ceramiki Unikatowej. Tematem przewodnim "Porcji Sztuki" będą trzy kolory: biel, czerń i złoto.

Poza wyjątkową zastawą niezwykłe będą również serwowane potrawy, o które zadba szef kuchni restauracji Inaczej Maja Jońska - rodowita wałbrzyszanka, finalistka programu Hell's Hitchen (5 edycja), która szlifowała swój kunszt kulinarny m.in. w Atelier Amaro.

W tym roku środki uzyskane z biletów uprawniających do udziału w "Porcji Sztuki" ponownie przekażemy na sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group