Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 3910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Śniadanie na trawie

Sobota, 31 lipca 2021, 6:41
Aktualizacja: 8:32
Autor: red
Wałbrzych: Śniadanie na trawie
Fot. organizatorzy
Śniadanie na trawie to najnowsza, letnia propozycja dla turystów odwiedzających Zamek Książ w Wałbrzychu. Pierwszą edycję plenerowego wydarzenia dla całych rodzin zaplanowano na niedzielę 8 sierpnia. Muzykę na żywo zapewni Książęca Orkiestra Salonowa.

Piknikowanie w książańskim parku należało do jednej z najbardziej ulubionych form spędzania wolnego czasu przez słynną księżną Daisy von Pless i jej synów. Dziś tego typu arystokratyczne rozrywki dostępne są już dla wszystkich! Śniadanie na trawie, a właściwe brunch, rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 13:00 na tzw. polanie „przy kamieniu” (obok zbiornika wodnego) na rozdrożu pomiędzy Zamkiem, a Stadem Ogierów. Prowadzącym wydarzenie będzie czarujący Zbigniew Kaczorowski.

Program: 09:00 start – przywitanie przez prowadzącego, zaproszenie do piknikowania, konkursy z nagrodami
                10:30 -11:00 – muzyka na żywo Książęca Orkiestra Salonowa (Dorota Graca, Jerzy Kosek)
                11:00 – 12:00 – konkursy z nagrodami, zamkowe opowieści
                12:00 – 12:30 - muzyka na żywo Książęca Orkiestra Salonowa (Dorota Graca, Jerzy Kosek)
                12:30 - 13:00 – pożegnanie, zaproszenie do częstego piknikowania

W czasie trwania imprezy dodatkowe atrakcje będą stanowiły wioska rycerska, gry i animacje dla dzieci: karmienie smoka, burzenie zamku, walki na bezpieczne miecze, wyścigi wężów i inne atrakcje dla najmłodszych.

Dla turystów przewidziano ponadto „strefę leżaków” oraz możliwość zakupu koca z logiem zamku w cenie 30 zł lub wynajmu za kaucją za 20 zł. Uczestnicy śniadania, którzy przyjdą bez własnego prowiantu będą mieli możliwość zakupu kanapek, croissantów, kawy, herbaty.

- Zachęcamy wszystkich do przyjścia z własnym posiłkiem i delektowania się pięknem otacząjącej Książ przyrody i niezwykłą scenerią zamkowego parku, który bardzo się zmienił w ciągu ostatnich kilku lat – zaprasza prezes Zamku Ksiaż w Wałbrzychu, Anna Żabska

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group