Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 4950
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sobięcin się zmieni

Czwartek, 21 stycznia 2021, 15:01
Aktualizacja: 15:01
Autor: red
Wałbrzych: Sobięcin się zmieni
Fot. archiwum
Aż 556 milionów euro, czyli ponad 2,5 miliarda złotych trafi do samorządów subregionu wałbrzyskiego, jako terenów pokopalnianych, w ramach wsparcia Unii Europejskiej z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Środki zostaną przekazane na realizację planu sprawiedliwej transformacji - DEKARBONIZACJI, czyli głównie na inwestycje, które będą miały na celu wyrównanie różnic spowodowanych gwałtownym zamknięciem szerokorozumianego przemysłu związanego z górnictwem, i wyeliminują powszechne stosowanie węgla jako źródła energii.

Nas najbardziej będą cieszyć projekty związane z modernizacją tkanki mieszkaniowej. Największy projekt, bo kompleksowa przebudowa ponad 30 budynków, będzie realizowana w dzielnicy Sobięcin za kwotę około 60 mln zł. Co ważne pierwsze dwie dokumentacje techniczne są już opracowywane i będą gotowe w połowie tego roku.
- W budynkach, które dziś są w złym stanie technicznym, gdzie głównym źródłem ciepła są piece węglowe, dojdzie do prawdziwej rewolucji. Stawiamy na bezemisyjne źródła energii – głównie pompy ciepłą i fotowoltaikę. Oczywiście standardem będzie termomodernizacja z nową elewacją, zmienią się układy funkcjonalne pomieszczeń, pojawią się windy. Dofinansowanie w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji to dla takich miejsc, jak Sobięcin ogromna szansa, by lata zaniedbań przesunąć w rzeczywistość XXI wieku – podsumowuje prezes Nogajczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

148
77%
Cieszy
17
9%
Hahaha
2
1%
Nudzi
3
2%
Smuci
6
3%
Złości
17
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group