Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3800
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sobięcin też walczy o szkoły

Czwartek, 22 grudnia 2011, 7:49
Aktualizacja: 14:13
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Sobięcin też walczy o szkoły
Fot. PAW
Mieszkańcy Sobięcina też podjęli próbę ocalenia swoich szkół (przynajmniej jednej) i napisali w tej sprawie do prezydenta Romana Szełemeja.

Oto treść petycji:
Do Prezydenta Miasta Wałbrzycha
Roman Szełemej
pl. Magistracki 1
58-300 Wałbrzych

Mieszkańcy Sobięcina i rodzice dzieci uczęszczających do obu placówek mówią stanowcze NIE likwidacji szkół w dzielnicy Sobięcin.

Uważamy decyzję władz miasta o likwidacji obu szkół za co najmniej niestosowną. Jest to oznaka braku profesjonalizmu urzędniczego i alienacji władz samorządowych. Jak można podjąć decyzję administracyjną bez przeprowadzenia wcześniejszej analizy sytuacji?

Sobięcin należy do najuboższych dzielnic Wałbrzycha. Dowożenie dzieci do szkół w innych dzielnicach stanowić będzie bardzo duży problem dla wielu rodziców. Niewykluczone, że wiele z dzieci nie będzie uczęszczało do szkół w odpowiednim wymiarze godzin. Sprawy nie rozwiąże również gimbus. Nie wyobrażamy sobie jak samodzielnie do szkoły mają dojeżdżać dzieci z najmłodszych klas podstawowych!!!

Poza tym jak to możliwe, że cała dzielnica pozbawiona zostanie całkowicie placówki oświatowej??!! Szkoły mają bardzo dobre wyniki. Aktywnie uczestniczą w życiu lokalnej społeczności. Młodzież ma szansę rozwijać własne zainteresowania i talenty i na tym polu również ma duże osiągnięcia. PSP nr 17 ma tytuł „Szkoły z klasą", „Szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją", „Nauczyciel z klasą" - takie szkoły należy wspierać, a nie likwidować Panie Prezydencie!!!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group