Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 2052
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sobota z Rycerzami w Zamku Książ

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 17 marca 2013, 9:50
Aktualizacja: 18:27
Autor: Michalina
Fot. Michalina
W sobotę 16 marca, spokój zimowego popołudnia zakłóciła w Zamku Książ –Śląska Rota Najemna– grupa zajmująca się odtwórstwem historycznym, która przygotowała dla zwiedzających zamek walki rycerskie, garderobę pełną średniowiecznych strojów oraz wystawę broni i innych akcesoriów z tego okresu.

Sobota z Rycerzami to pierwsze w cyklu spotkanie w Zamku Książ mające na celu przybliżenie turystom historii średniowiecza poprzez możliwość przymierzenia historycznych strojów, czy też skorzystania z narzędzi z prezentowanej kolekcji. Nie miało to jednak wymiaru czysto naukowego- było w tym sporo humoru i dobrej zabawy.

W czasie całego wydarzenia, kilka razy odbył się pokaz walk rycerskich- zbroje, ustawienie walczących oraz przebieg starcia został dokładnie omówione, aby ułatwić widzom zrozumienie. Przez cały czas można było skorzystać z wiedzy członków Śląskiej Roty Najemnej i podyskutować z nimi na temat przedstawianych eksponatów. Każdy mógł się przebrać, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie lub też postrzelać z łuku. Była również okazja do obejrzenia pokazu multimedialnego na temat zakonów rycerskich w Polsce.

Śląska Rota Najemna to bractwo funkcjonujące przy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Są to pasjonaci mający ogromną widzę historyczną, a specjalizujący się w epoce średniowiecznej. Jeżdżą oni na różne turnieje rycerskie, a teraz przybywają na Zamek Książ i chcą zorganizować cykl Sobót z Rycerzami.

- Prześcigamy się w tym, kto zdobędzie największą wiedzę, tworzymy grupę ludzi o tych samych zainteresowaniach- tłumaczyła członkini bractwa- Chcemy się tą pasją podzielić z turystami przychodzącymi do Zamku Książ.

W tym tygodniu miało miejsce pierwsze od dłuższego czasu takie wydarzenie (i pierwsze organizowane przez Śląską Rotę Najemną), ale w planach są już kolejne, comiesięczne spotkania. Czekamy na następne starcie rycerzy i zetknięcie się z kulturą średniowiecza.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group