Piątek, 24 marca
Imieniny: Katarzyny, Marka
Czytających: 4746
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Soczewki kontaktowe zamiast okularów

Środa, 27 lipca 2022, 6:41
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Soczewki kontaktowe zamiast okularów
Fot. użyczone
Żyjemy w czasach, których coraz więcej osób cierpi na wady wzroku. Jest to skutek uboczny postępu technologicznego, a konkretniej – spędzania coraz większych ilości czasu przed monitorami oraz wyświetlaczami urządzeń elektronicznych. Oczywiście można zapewnić sobie prawidłowe widzenie dzięki okularom. Niestety, nie każdy chce je nosić, czasem może być to również niemożliwe ze względu na wykonywaną pracę lub tryb życia. W takiej sytuacji widzenie zapewnią soczewki kontaktowe. Co należy o nich wiedzieć?

Soczewki kontaktowe – wygoda i  komfort

Soczewki kontaktowe są wygodną alternatywą dla okularów. Obecnie wykonuje się z je z materiałów silikonowych i hydrożelowych, dzięki którym są niezwykle lekkie, elastyczne oraz przepuszczają tlen niezbędny do prawidłowego funkcjonowania gałki ocznej. Standardowe soczewki kontaktowe to sferyczne. Oprócz nich są także toryczne, przeznaczone dla osób mających astygmatyzm oraz progresywne – ich moc jest zmienna, a korzysta się je przy starczowzroczności (prezbiopii).

Dlatego każdy znajdzie odpowiednie dla siebie, niezależnie od tego, jaką ma przypadłość. Należy również dodać, że producenci stosują swoje autorskie rozwiązania, mające zauważalny wpływ na komfort noszenia soczewek. Są to zazwyczaj technologie odpowiedzialne za ich prawidłowe nawilżenie, ochronę przed promieniowaniem UV oraz emisją światła niebieskiego z elektronicznych wyświetlaczy. Dzięki temu soczewki kontaktowe zapewniają nie tylko prawidłowe widzenie, ale również mają pozytywny wpływ na zabezpieczenie wzroku przed czynnikami zewnętrznymi.

Na jaki czas wystarczają soczewki kontaktowe?

W odróżnieniu od okularów, soczewki kontaktowe nie są czymś, co kupujesz raz na lata. Najdłuższe do używania są miesięczne – nosi je się za dnia, a przed snem umieszcza w specjalnym pojemniku wypełnionym płynem dezynfekującym. Tak samo postępuje się w przypadku tygodniowych i dwutygodniowych. Inaczej rzecz się ma z soczewkami dziennymi. Te używane są maksymalnie przez dwadzieścia cztery godziny, a po użyciu – wyrzucane. 
Opakowania soczewek jednodniowych liczą sobie trzydzieści sztuk – po jednej na każdy dzień miesiąca.

Gdzie znaleźć najlepsze soczewki?

Jeśli chcesz nabyć soczewki kontaktowe, zajrzyj na stronę trendyopticians.pl. Znajdziesz tam niezwykle szeroki wybór propozycji od wiodących marek na rynku. W ciągłej sprzedaży znajdują się zarówno sferyczne, jak i toryczne oraz progresywne w każdej wersji wymiany. W dodatku wszystkie w atrakcyjnych cenach – przekonaj się o tym i zobacz stronę już dziś!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group