Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2219
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Solidarni z Japonią

Środa, 16 marca 2011, 12:00
Aktualizacja: 16:05
Autor: red
Wałbrzych: Solidarni z Japonią
W niedzielę wałbrzyszanie będą modlić się w intencji narodu japońskiego
Fot. red
W niedzielę 20 marca o godzinie 10:00 w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na wałbrzyskim Podzamczu odbędzie się Msza święta w intencji narodu japońskiego dotkniętego kataklizmem trzęsienia ziemi.

Do wspólnej modlitwy zaproszeni zostali Japończycy oraz pozostali pracownicy japońskich firm funkcjonujących na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TOYOTA, NSK, AKS, POLST, Yagi Poland Faktory, Daicel Safety Systems, Bridgestone, Nieco).

W WSSE japońskie firmy zatrudniają aż 3787 pracowników, z czego zdecydowaną większość w samym Wałbrzychu – 2449 osób. Pracowników narodowości japońskiej jest około 100. Są wśród nich tacy, których rodziny bezpośrednio dotknęła tragedia związana z trzęsieniem ziemi.

Inicjatorem uroczystej Mszy świętej jest ks. prałat Andrzej Raszpla – kustosz sanktuarium oraz Zarząd Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Najprawdopodobniej jest to pierwsza tego typu inicjatywa w całej Polsce. Poruszeni ogromem tragedii, która dotknęła naród japoński, pragniemy łączyć się w smutku z ich rodzinami i bliskimi. Wspólna modlitwa stanowi wyraz naszej ludzkiej i chrześcijańskiej solidarności – mówi Ks. Łukasz Ziemski, rzecznik prasowy kurii.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group