Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3675
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Solidarni z Kurdami

Poniedziałek, 21 października 2019, 6:40
Aktualizacja: Wtorek, 22 października 2019, 8:37
Autor: JAZ
Wałbrzych: Solidarni z Kurdami
Fot. JAZ
W niedzielne popołudnie pod zegarem na Piaskowej Górze odbyło się spotkanie mieszkańców Wałbrzycha, którzy solidaryzują się z problemem państwowości Kurdów.

Organizatorzy manifestacji starali się wyjaśnić złożoność problemu przybyłym na spotkanie ludziom. Sprawa Kurdów jest rzeczywiście złożona. Przez blisko 8 lat wojny w regionie zginęło niemal pół miliona osób. Wielu innych musiało opuścić swojej domy, by szukać szczęśliwego życia gdzieś indziej. W ostatnim czasie z terenów rodzimych Kurdów wycofały się amerykańskie wojska, w ich miejsca wkroczyły wrogie Kurdom wojska tureckie. Organizatorzy protestu właśnie przeciwko takim działaniom zwracali uwagę Ich zdaniem Kurdowie to ludność bardzo nastawiona na prozachodnie wartości.
- W społeczeństwie Kurdów duże znaczenie mają kobiety, którym pozwolono nawet chwycić za broń. Samo społeczeństwo jest zorganizowane bardzo nowocześnie. Zdecydowanie w sposób zachodni. Wierzymy, że gdyby w tym regionie powstało państwo Kurdów, byłby to przyczółek do ustabilizowania sytuacji w regionie – tłumaczyła Anna Stabrowska.

Prozachodnie nastawienie ludności Kurdystanu nie jest jednak na rękę zarówno Turcji jak i Syrii. Zniszczone nie tak dawno temu Państwo Islamskie zniknęło z mapy świata, między innymi dzięki aktywnemu działaniu Kurdów. Dziś wydaje się, że ta nacja została opuszczona.

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
2
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group